Slabost amerického dolaru se promítá do kurzu koruny. Ta se vůči americké měně dnes dostala pod hranici 24,00 až pod 23,98 USDCZK. Po velkou část dnešního dne tak koruna obchodovala k dolaru na více jak dvou a půl měsíčních maximech. V odpoledních hodinách koruna přeci jen umazává část svých zisků a obchoduje u hladiny 24,16 USDCZK. Česká měna tak po velkou část dnešního dne obchodovala na svých více jak dvou a půl měsíčních maximech.
Tlak na americký dolar v posledních dnech vyvíjejí nečekaně horší údaje z americké ekonomiky. Ty dnes dolar dostaly na 4měsíční dno k euru.
Ač není vyloučeno, že koruna v příštích dnech znovu posílí pod úroveň 24,00 koruny za dolar, ve středně- a dlouhodobém měřítku by měla zaznamenat oslabení, a to zejména z důvodu podle mnohých blížícího se zvyšování úrokových sazeb americký Federálním rezervním systémem, jenž by měl v konečném měřítku zvýšit atraktivitu americké měny.
Vůči euru se cena koruny během dnešního dne prakticky nezměnila. Její kurz se aktuálně nachází na 27,47 koruny za euro tedy v horním pásmu obchodního rozsahu z předchozích dní. Vzhledem k absenci kurzotvorných dat lze během zbytku týdne očekávat sníženou volatilitu, která by neměla dovolit kurzu EURCZK vybočit z cenového rozsahu 27,30 – 27-50 korun za euro.
Evropská společná měna dosáhla vůči dolaru svých nejsilnějších hodnot za poslední tři měsíce, když během ranních hodin prolomila hranici 1,1400 za euro a odpoledne dosáhla dokonce do blízkosti úrovně 1,1450 za euro. Medvědí sentiment na dolaru podpořil i dnešní report americké inflace, jenž ukázal na pokles dubnových cen amerických výrobců. Rapidní růst eura by nicméně neměl mít dlouhého trvání. Podle čerstvého názoru investiční banky BNP Paribas i kolegů z Deutsche Bank představuje aktuální cena ideální úroveň k nákupu dolarů vůči euru, jehož dlouhodobý býčí trend by neměla zvrátit ani aktuální spekulace ohledně možného odložení zvyšování úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem.