Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Druhý ročník BTC Prague. Největší bitcoinová konference v Evropě proběhne v polovině června!

Bratři Matyáš a Martin Kuchařovi, zdroj: BTC Prague

BTC Prague staví mosty a posiluje vztahy v rámci evropského bitcoinového prostoru i mimo něj. První ročník konference navštívilo více než šest tisíc návštěvníků, kteří se mohli podívat na 140 světových speakerů a potkat se se stovkou bitcoinových firem ve veletržní části. Druhý ročník nebude menší! Koná se opět v Praze v termínu od 13. do 15. června 2024.

Do Prahy se v polovině června sjedou známá a vlivná jména světové kryptoscény. Vystoupí více než sto řečníků – podnikatelé, výzkumníci, autoři, influenceři, filozofové nebo koučové. Akce se stejně jako loni zúčastní také největší hvězda bitcoinové scény Michael Saylor, dále pak vývojář a CEO Blockstream Adam Back. Chybět nebude ani početná česká a slovenská bitcoinová reprezentace, např. Pavol “Stick” Rusnák, Josef Tětek, Juraj Bednár, Pavol Lupták či Lea Petrášová. Cílem je hovořit o nejdůležitějších BTC tématech, pomoci adopci bitcoinu a propojit komunitu.

BTC Prague je určená pro ty, kteří se chtějí s bitcoinem seznámit, ale i pro zkušené bitcoinery. Každý na akci uspokojí své potřeby, včetně informací a testování bitcoinových produktů a služeb, a to při setkání s podobně smýšlejícími lidmi. Součástí konference je i velké expo, kde se představí více než devadesát českých i světových firem.

Česká eventová asociace tento rok udělila BTCP první místo v kategorii Veletrhy a obchodní výstavy, odborné konference, fóra a kongresy. Akce získala ocenění ve speciální kategorii Mimořádný domácí event s globálním dosahem

BTC Prague navazuje na konferenci ChainCamp, což je největší neanglicky mluvící konference o bitcoinu na světě konající se už pět let  v Ostravě pod taktovkou stejných pořadatelů.

Kdo jsou Kuchaři?

BTC Prague organizují bratři Martin a Matyáš Kuchařovi. Oba jsou jiní, což díky jejich spojení pomohlo vybudovat úspěšný event a společnost. Martin má zkušenosti a vzdělání především v IT a technických oborech, vždy jej zajímaly exaktní vědy, zatímco Matyáš vystudoval hotelnictví a dlouhé roky podnikal v oblasti turistického ruchu a poskytování služeb v předních restauracích v ČR i zahraničí.

Bratři Kuchařovi, zdroj: BTC Prague

V roce 2019, když společně přemýšleli, co by mohli pro bitcoin a komunitu dělat více, než se o  něj jen soukromě zajímat, si vzpomněli na své staré hobby v podobě pořádání různých oslav, večírků a zážitkových akcí pro své známé a přátele. Martin měl zkušenosti z návštěvy mnoha českých IT a oborových konferencí a výstav, na některých i stavěl a zařizoval stánky, a Matyáš věděl, jak se postarat o návštěvníky, aby se měli dobře a akci si užili. Zjistili, že v České a Slovenské republice není žádný event zaměřený na bitcoin, a tak se rozhodli jeden uspořádat.

Kvůli pandemii museli první ročník o půl roku odložit, ale i tak se už na podzim roku 2020 konala v Ostravě první česko-slovenská otevřená konference ze světa Bitcoin s názvem ChainCamp. Přivítala hned 450 návštěvníků a stala se tradiční a velmi oblíbenou komunitní akcí, kde se pravidelně na podzim schází celá lokální komunita a sdílí své zájmy, novinky, nápady a poznatky. Hned o rok později se podařilo návštěvnost zdvojnásobit na tisíc návštěvníků a následující rok  naplnit celé prostory GONG v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě, kdy se s 2 000 návštěvníky stal ChainCamp největší neanglicky mluvící konferencí o bitcoinu na světě.

Úspěchu této konference si všimli i společnosti, návštěvníci a přednášející ze zahraničí, kteří se chtěli stát součástí a pomoci k dalšímu úspěchu, a tak bylo nutné se rozhodnout, zda se akce přesune z Ostravy do Prahy a zda češtinu vystřídá angličtina, aby bylo možné přivítat i nečesky mluvící hosty. Tento nápad se však bratrům nelíbil, znamenal by pravděpodobně konce brandu a značky tak, jak ji zamýšleli vytvořit, tedy ve jménu posílení významu a síly bitcoinu v naší lokální scéně, a proto udělali vedle této již úspěšné akce ještě jednu.

Z nápadu z roku 2022 se v roce 2023 narodila konference BTC Prague, která hned první rok s velkým náskokem překonala celou evropskou konferenci a stala se v několika ohledech největší akcí v celé Evropě. Roklen24 je mediálním partnerem konference. 

Zdroj: BTC Prague

Newsletter