Evropa je hladová po investicích

Zdroj: Depositphotos

Potkat nejzvučnější investorská jména na lokálním trhu z řad úspěšných evropských fondů soukromého a rizikového kapitálu či andělských investorů. To je misí eventů, které pořádají po celém regionu strategičtí partneři fondu Zero one hundred ze Slovenska. Koncem dubna se v Praze také konala jedna z největších investorských konferencí zaměřená na region střední a východní Evropy v režii Zero One Hundred. Která témata zde zazněla a jaká atmosféra mezi účastníky panovala? Na to jsme se zeptali marketingového manažera Zero One Hundred Conferences Tomáše Tuleji a investičního manažera Vojtěcha Štefana, který se za redakci Roklenu konference zúčastnil.

Rozvíjející se evropské trhy mají nakročeno k technologickému pokroku a tím pádem k ekonomickému rozvoji i politickým reformám. Zero One Hundred Conference CEE proto přináší prostor pro objevování skrytých možností a příležitostí na rozvíjejících se evropských trzích. Místem pro budování sítí a navazování obchodních kontaktů byla i konference Zero One Hundred v Praze. Potkalo se zde více než 340 špiček v oboru, které vzájmeně sdílely svoje know-how pro vytváření strategických investičních partnerství.

„Konference propojila více než polovinu investorů rizikového a soukromého kapitálu, kteří spravují investiční kapitál v hodnotě přes 100 milionů eur. Jsme rádi, že jsme mohli přivítat největší hráče jako Fabiana Wasmuse, partnera Vitruvian Partners, Petra Poldaufa, investičního ředitele private equity ve Schroders, Kerima Turkmena, partnera v MidEuropa, či Daniela Keiper-Knorra, zakládajícího partnera Speedinvest. Ale také významná česká a slovenská jména ve světě privátního financování, například Gabriela Kamenského, ředitele BlackRock Private Equity Partners, či Milana Kulicha, ředitele Advent International. Zúčastnily se také renomované investorky, jako je Rozalia Urbanek, investiční ředitelka PFR Ventures, nebo Inga Beiliuniene, zástupkyně generálního ředitele INVEGA. Ukazuje se, že příležitostí a možností je v našem regionu skutečně mnoho,“ hodnotí úspěch konference Tomáš Tuleja.

Náhled pod investorskou pokličku

Panelové diskuze zahrnovaly klíčové výzvy a vyhlídky rizikového kapitálu a privátních investic. Diskutovalo se na témata venture fundraising v CEE (střední a východní Evropě), jak na analytiku portfoliových společností, vytváření partnerství, o budoucnosti raných rizikových společností či o aktuálních investicích do PE/VC fondů a trendů. Prostor pro networking a budování vztahů prohloubilo setkání s potenciálními investory, podnikateli a dalšími profesionály z oblasti financí.

„Zero One Hundred Conference CEE patří podle mého názoru mezi nejlépe organizované konference v oblasti private equity a venture capital v Česku. Schází se na ní hybatelé trhu z celého regionu a přináší tak unikátní příležitost vhledu do trendů na trhu a jeho vnímání ze strany investorů. Hlavním přínosem je možnost diskuze s potenciálními investory do společností – jaké řeší aktuální potřeby, kde vidí příležitosti na trhu, ve kterých sektorech spatřují největší potenciál růstu a tvorby hodnoty. Na konferenci jsem se potkal s profesionály z fondů a family offices s velkým rozkročením dle velikosti i oborů, na které se zaměřují,“ objasňuje důvod a přínos konference Vojtěch Štefan.

Zero One Hundred Conferences přinášejí investorům platformu, na níž mohou snadno sdílet své znalosti, budovat sítě a objevovat nové investiční příležitosti. Nejbližší evropská Zero One Hundred konference v segmentu PE & VC se bude konat 19. října 2023 v Římě. Zero One Hundred také pořádají jeden z největších technologických festivalů evropského podnikatelského ekosystému Reflect, na který se můžete těšit každý rok na podzim na Kypru, letos je to 21. a 22. září.

Zdroj: Roklen, Zero One Hundred

Newsletter