Fed dnes rozhodne o sazbách. Jak takové situace využít?

Zdroj: Depositphotos

Dnes večer se sejdou zástupci americké centrální banky, aby stanovili výši úrokových sazeb pro následující měsíce. Živé vysílání s komentářem je možné sledovat na YouTube kanálu XTB dnes od 19:45.

Zasedání Fedu jako to dnešní jsou téměř vždy spojena s nepředvídatelností a vysokou volatilitou na trzích. Mnoho obchodníků je v těchto obdobích spíše neaktivní. Dají se ale tyto zdánlivě nečekané pohyby nějak využít? Na téma tzv. News tradingu, tedy obchodování při vyhlašování důležitých makro událostí, jsme připravili edukační video. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho, co News trading vlastně obnáší.

News trading je obchodování založené na rychlých a výrazných změnách na finančních trzích v důsledku zpráv, událostí a ekonomických ukazatelů. Cílem „obchodníků se zprávami“ by mělo být využití momentálních cenových pohybů. Jejich cílem je předvídat, jak budou trhy reagovat na zprávy a reporty, a využít těchto pohybů ve svůj prospěch. Obchodování se zprávami má samozřejmě také své typické vlastnosti a výhody i nevýhody.

K využití metody News trading se používá takzvaný Makrokalendář. Makrokalendář je pro obchodníky se zprávami užitečným nástrojem, protože poskytuje přehled nadcházejících ekonomických událostí, které by mohly mít vliv na trhy. Jak bychom měli číst makrokalendář? Jaké události mají významný dopad na finanční trhy? To vše se dozvíte ve videu.

Po vysvětlení pojmů a charakteristik obchodování se zprávami jsme se zaměřili i na příslušné trhy a rozbor tržních pohybů. Dále se dozvíte, jaké techniky bychom mohli při news tradingu používat, a vysvětlíme si je podrobně i na reálných příkladech.

Podrobnější informace k výše uvedeným tématům naleznete v našem videu NEWS TRADING – Jak obchodovat na základě oznámení makro událostí, které je volně dostupné na tomto odkazu.

Pokud vás zajímá dnešní výsledek zasedání o úrokových sazbách v USA, live stream, který začíná dnes v 19:45, naleznete na YouTube kanálu XTB zde.

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter