Fintokei vyplatilo prvního milionového tradera! Jak a co zobchodoval?

Zdroj: Depositphotos

Už půl roku dává Fintokei českým a slovenským talentům příležitost obchodovat s masivním kapitálem a inkasovat z toho tučné zisky. Příběh, který představujeme, vypráví o jednom takovém obchodníkovi, jehož výdělky překročili magickou hranici milionu korun. Pojďte se s námi podívat na jeho nejziskovější obchod!

Zdroj: Fintokei

V říjnu 2023 jsme v naší společnosti Fintokei usoudili, že po naší expanzi do Japonska si vybereme Evropu jako další cílovou oblast pro rozšíření našich aktivit. Cílem bylo najít schopné obchodníky, kteří by se nebáli obchodovat s vysokými objemy a měli by tedy potenciál spravovat kapitál investorů. Těm, kteří prokážou svou zručnost v obchodování na kapitalizovaných účtech po dobu minimálně šesti měsíců pod specifickými podmínkami, se tato příležitost skutečně naskytne.

Ačkoliv čeští a slovenští obchodníci mají možnost u nás obchodovat již téměř půl roku, zatím se nikomu z nich nepodařilo splnit stanovený nelehký cíl. Nicméně i tak se našli takoví, kteří si díky svým obchodním schopnostem mohli na svůj bankovní účet připsat velmi atraktivní částky.

Ve Fintokei vyplácíme stále více zisků

Čeští a slovenští obchodníci prokazují výjimečné obchodní dovednosti, což vede k tomu, že ve Fintokei rozdáváme stále vyšší odměny. Únor se stal rekordním měsícem v naší historii tzv. payoutů, jsme tak během jediného týdne předali našim klientům více než 4 000 000 korun. To představuje průměrně téměř 570 000 korun na den.

Tato suma sice zahrnovala všechny naše klienty, včetně těch z Japonska. Jeden slovenský obchodník, kterému v zájmu zachování soukromí budeme říkat Marián, se však od ostatních výrazně odlišil. Jeho zisky totiž přesáhly magickou hranici jednoho milionu korun.

Česká evaluační firma Fintokei vyplácí obchodníkům rekordní sumy, zdroj: Fintokei

Analýza obchodů rekordmana Mariána

Pojďme se teď podívat na jeden z nejziskovějších momentů našeho prvního Fintokei milionáře, ke kterému došlo 1. března.

Náš slovenský obchodník Marián se specializuje výhradně na intradenní obchodování zlata, v pozicích zůstává přibližně hodinu a obchoduje na €400 000 ProTrader programu. Podobně tomu bylo i tentokrát, kdy se velice odvážně rozhodl shortovat zlato, a to hned dvěma pozicemi o velikosti několika lotů.

Pokud sledujete vývoj ceny zlata víte, že ta je v dlouhodobém rostoucím trendu. Rozhodnout se tedy spekulovat na pokles jeho ceny, a ještě navíc dvěma obrovskými obchodními pozicemi, by se mohlo jevit jako bláznovství. Jenže obchodník Marián sleduje provázanost trhů na makroekonomické úrovní, a díky tomu si všiml vznikající obchodní příležitosti…

Přestože 1. března nenasvědčovala ani data z makroekonomického kalendáře tomu, že by mělo dojít k poklesu ceny na zlatě, fundamentální obchodníci, jakým je i Marián, něco tušili. Zlato sice i začátkem roku 2024 pokořuje jedno ATH za druhým, avšak 1. 3. od 16:15 mělo dojít k jedné významné události. Ta měla potenciál tímto neochvějným vzestupným trendem na zlatě alespoň na chvíli zacloumat.

Touto událostí byl projev člena Fedu Christophera Wallera, amerického ekonoma vnímaného jako jednoho z největších jestřábů. Jeho hlavním posláním je srazit inflaci na 2 %, a to navzdory dlouhodobějšímu držení vyšších úrokových sazeb. Jeho proslov tak měl na svědomí poměrně prudké posílení dolaru (graf č.1), který je velmi často v inverzním vztahu se zlatem.

Graf č. 1: Prudké posílení dolaru při projevu Christophera Wallera znázorněné na DXY

Prudké posílení dolaru, kterého využil trader u Fintokei, zdroj: Fintokei

Obrácená korelace se skutečně potvrdila. Současného prudkého poklesu na zlatě (graf č. 2) tak velice chytře využil i náš trader Marián, který si otevřením jedné několikalotové pozice, kterou uzavřel ve dvou etapách, přišel na úctyhodný zisk 180 000 Kč (pozici přitom rozdělil na dvě poloviny a uzavíral v odstupu 10 minut).

Graf č. 2: Pokles na XAUUSD inverzní k nárůstu na DXY

Oslabení ceny zlata, kterého využil obchodník u Fintokei, zdroj: Fintokei

Trader Marián díky podobným obchodům vybral v období od ledna do začátku března 3 payouty v celkové hodnotě 53 500 EUR, což je něco přes 1 300 000 Kč. Tím se stal historicky prvním payoutovým milionářem Fintokei mimo Japonsko, kde Fintokei působí delší dobu.

Výplaty ve Fintokei nyní i v kryptoměnách

Jak vidíte na výsledcích tradera Mariána, vyplácení klientů ve Fintokei nadále pokračuje. Nedávno jsme navíc spustili také službu Cryptopayouts, díky které můžete své zisky vybírat hned v 5 kryptoměnách (BTC, LTC, ETH, USDT, USDC). Stačí zadat adresu své peněženky a o zbytek se postaráme!

Věnujete se tradingu a máte osvědčenou obchodní strategii? Tak proč ji nevyzkoušíte u Fintokei? Více se dozvíte zde!

Zdroj: Fintokei, MT

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter