Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Global Investment Summit: Sledujte online největší investiční akci roku!

Zdroj: Global Investment Summit

Inspirativní přednášky více než 50 předních českých investorů, investiční tipy, panelové diskuse s osobnostmi finanční scény i networking. To vše nabídne Global Investment Summit, který se koná již dnes v jedinečných prostorách Martinického paláce na Pražském hradě. Roklen24 je mediálním partnerem akce a přináší vám online přenos z celé akce.  

Konference Global Investment Summit aspiruje na největší investiční akci letošního roku. Nejde přitom pouze o očekávaných počet účastníků dosahující několika stovek přímo na místě a několika tisíců prostřednictvím online vysílání, jde především o účast těch nejzkušenějších ekonomů a investorů, které nabízí domácí i zahraniční prostředí. Z těch zahraničních vystoupí například legendární investor Mark Mobius. Další potvrzenou mezinárodní hvězdou je známý profesor behaviorální ekonomie a psychologie Dan Ariely z americké univerzity Duke či Ben Laidler, analytik a stratég pro globální trhy ze společnosti eToro. Z českých řečníků si diváci budou moci poslechnout například Miroslava Singera, Danu Bérovou, Dominika Stroukala, Kateřinu Zychovou, Libora Váku či Michala Skořepu a mnoho dalších.

Mark Mobius se dlouhodobě orientuje zejména na rozvíjející se trhy. A právě jim aktuálně nejvíce věří s důrazem na Asii. Všechny své zainvestované peníze má Mobius jako jeden z mála mimo americký trh. Letos v rozhovorech pro média opakovaně vyzdvihl potenciál Indie s více než miliardou převážně mladých lidí, která tvoří největší část jeho portfolia. Mezi další zajímavé trhy počítá Jižní Koreu, Jihoafrickou republiku nebo Tchaj-wan. Rozhovor s Markem Mobiem povede bývalý guvernér ČNB a současný hlavní ekonom Generali CEE Miroslav Singer

Mezi další potvrzené řečníky patří světová hvězda behaviorální ekonomie a psychologie Dan Ariely, kterl představí svou nejnovější knihu Misbelief: What Makes Rational People Believe Irrational Things. „Příběh knihy začal mou vlastní zkušeností, když jsem se stal terčem konspiračních teorií. Ovšem brzy se z toho stal fenomén, který ovlivňuje každého z nás,“ uvedl Ariely.

Třetí mezinárodní hvězdou bude Ben Laidler, analytik a stratég pro globální trhy ze společnosti eToro, který má více než 25 let zkušeností s globálním investičním výzkumem. Věnoval se mu například ve firmách HSBC v New Yorku, JP Morgan, UBS nebo Rothschild.

V průběhu celého dne se mohou návštěvníci a diváci těšit na sedm hlavních bloků a řadu samostatných přednášek. Přenos z hlavního sálu bude možné sledovat online, viz níže.

Zdroj:

Newsletter