Inflace dál roste. Jak teď obchodovat?

Zdroj: Depositphotos

Americká inflace dále zrychluje. Čísla za srpen byla výrazně vyšší než za předchozí měsíc. Příčinu musíme hledat zejména u pohonných hmot, které zdražují nejen u nás, ale i v USA. Jádrová inflace, která je očištěna o ceny jídla a energií, naopak zajímavě poklesla. Co tedy můžeme očekávat od zasedání americké centrální banky příští týden? Jaká byla reakce akciových trhů? Jsou současné úrovně příliš optimistické? A dostaví se Santa Claus se svou rally? Může tak zbytek roku přát spíše investorům nebo spíše aktivním obchodníkům?

Nové telefony iPhone tento týden představil Apple. S trochou nadsázky se tak podíváme na možná nejlepší vylepšení nového telefonu iPhone 15. Nelze se také nevyjádřit k roky trvající “válce” Android vs. Apple. Jak se Apple popere s poklesem tržeb? Poslední tři kvartály spíše zklamaly a růst nejhodnotnější společnosti na světě je tak ohrožen. Apple tak přišel s jednou úpravou, díky které by mohl opět generovat vyšší tržby. Podíváme se také na zajímavou statistiku – vyplatí se koupit nový iPhone, nebo investovat do akcií Apple? Odpověď sice může být jasná, výsledky vás ale možná překvapí.

Dále se podíváme na trojici společností, kterým se úplně nedaří. Jedna z nich nemusí mít úplně růžovou budoucnost díky vysoké konkurenci, několikrát ji navíc doporučoval k nákupu samotný Jim Cramer. Nyní ji však již opouští a dal jí označení “past na peníze”. Je tak čas pro nákup? Podíváme se i na Buzzfeed, tedy akcie zpravodajského serveru, které od svého vstupu na trhy ztratily 96 %. Jak je to možné? A proč tyto akcie na začátku roku během pár dnů posílily o 300 %? Do třetice si posvítíme na společnost Moderna a také tenisový turnaj US Open. Jak vtipně jsou tyto dvě věci propojeny? A jaký potenciál mají akcie Moderna, když strach kolem koronaviru již opadá. Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 46. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter