Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Jak naložit s volným kapitálem? Víme, kde hledat inspiraci!

Zdroj: Depositphotos

Rychle rostoucí úrokové sazby, vysoká volatilita i zvýšené geopolitické riziko. To jsou tři z hlavních faktorů, které ovlivnily investiční prostředí loňského roku. Mnoho investorů proto s ohledem na tržní podmínky zvolilo strategii vyčkávání. Volatilita mezitím klesla, akcie se obchodují se slevou, stejně tak i dluhopisy či alternativní investice. Jak naložit s naakumulovaným kapitálem? Inspiraci můžete najít na největší investiční akci letošního roku!

Konference Global Investment Summit 2023, která se koná 1. února na Pražském hradě, nabízí nabitý program přenášek a panelových diskusí, kterých se zúčastní přední čeští investiční odborníci. Akci odstartuje bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer, který se zaměří na ekonomický výhled letošního roku. Poté se přidají ostřílení matadoři kapitálových trhů. Vedle klasických investičních tipů zazní i ty z oblasti private equity či alternativních investic.

Investoři, kteří investují v zahraničí a řeší kurzové riziko, ocení téma, které si vybral hlavní ekonom skupiny Roklen Pavel Peterka. Název jeho přednášky zní: Koruna a riziko měnové krize ve stínu globální ekonomiky.

„Na Global Investment Summitu se detailně podíváme na vývoj kurzu koruny a jeho rizika. Česká měna, přestože patří mezi ty rizikové, je v současné nelehké době velmi silná. Korunové výnosy jsou díky úrovni úrokových sazeb zajímavé. ČNB navíc přesvědčila trhy, že alespoň v krátkém až střednědobém horizontu nenechá korunu výrazně oslabit. Odbourala tím část kurzového rizika a dodala stabilitu,“ uvedl Peterka. „K výčtu hlavních otázek, na které si na konferenci odpovíme patří: Jak koruna zvládne rok 2023, kdy má dle predikcí přijít globální recese? Zvýší ČNB opět sazby i přesto, že jsme podle všeho za vrcholem inflace? Disponuje ČNB dostatkem rezerv v případě potřeby dalších intervencí? Hrozí koruně měnová krize? Uvidíme se na Global Investment summitu 1. února na pražském hradě. Budu se na Vás těšit,“ doplnil.

Server Roklen24 je mediálním partnerem akce. Díky tomu všem svým čtenářům přináší 20% slevu na vstup, kterou získáte s kódem ROKLEN. Vstupenky je možné zakoupit ZDE.

 

Newsletter