Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Jak se stát úspěšným traderem?

Klíčové body

Zdroj: Depositphotos

Trading je proces nákupu a prodeje finančních instrumentů, jako jsou akcie, komodity, měny a další, s cílem vydělat na cenových rozdílech. Ve zkratce to znamená, že trader nakupuje aktivum za nižší cenu a prodává ho za vyšší cenu. Jaké jsou klíčové faktory úspěchy? A jak jednotlivé instrumenty analyzovat? 

Klíčové faktory úspěchu

Trading vyžaduje znalosti a schopnosti v oblasti analýzy trhu, strategií obchodování a řízení rizik. Abyste se stali úspěšným traderem, musíte být schopni předpovídat, jak se bude cena aktiva vyvíjet, abyste mohli získat potřebný zisk na vámi vybraném aktivu.

Zásadní pro úspěch ve světě tradingu je výběr správného brokera nebo obchodní platformy, která vám umožní obchodovat online na burze v reálném čase.

Zdroj: Fintech Events
Zdroj: Fintech Events

Analýza akciového trhu

Jak jsme si již řekli, zásadní pro úspěch v tradingu je hlavně analýza – pojďme si příblížit alespoň základy analýzy na příkladu akciového trhu. Analýza akciového trhu je proces sběru a interpretace informací o akciovém trhu s cílem porozumět jeho vývoji a využít tuto informaci při rozhodování o investicích a obchodování (tradingu) s akciemi.

Existují dvě hlavní metody analýzy akciového trhu: technická analýza a fundamentální analýza.

Technická analýza

Technická analýza se zaměřuje na sledování vývoje cenových grafů a vzorců, které se na nich vyskytují, a snaží se na základě těchto informací předpovědět budoucí vývoj cen. Tato metoda využívá různé technické indikátory a grafy, jako jsou například SMA (jednoduchý klouzavý průměr), MACD (klouzavý průměr konvergence Divergence) nebo RSI (index relativní síly).

Pokud se chtete dozvědět více o technické analýze a dalších tématech týkajících se investování a tradingu, dobrým zdrojem může být například Databáze znalostí od investiční společnosti XTB.

Fundamentální analýza

Fundamentální analýza se zaměřuje na zkoumání základních faktorů ovlivňujících hodnotu a výkonnost společnosti, jako jsou finanční výsledky, makroekonomické ukazatele, průmyslové trendy, konkurence a další faktory. Cílem fundamentální analýzy je poskytnout investičním manažerům a obchodníkům informace potřebné k tomu, aby byli schopni ocenit hodnotu společností a zjistit, zda jsou jejich akcie podhodnocené nebo nadhodnocené.

Kde se vzdělávat

Na téma technické a fundamentální analýzy existuje mnoho vzdělávacích materiálů, kterými se můžete inspirovat a vyzkoušet si případné tradování na testovacím účtu u brokerských společností, které vřele doporučujeme, než se vrhnete na ten opravdový trh.

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter