Jak se svézt na vlně rostoucích cen nemovitostí

Zdroj: Depositphotos

Společnost PROMA real a.s. se zaměřuje na nákup a prodej nemovitostí včetně poskytování základních služeb zajišťujících řádný provoz nemovitostí, bytů a nebytových prostor. Na realitním trhu nasbírala za 13 let značné zkušenosti. Od roku 2014 se jí podařilo prodat okolo šedesáti nemovitostí v celkové hodnotě přes 150 mil. CZK. Společnost vyhledává výhodné obchodní příležitosti po celé České republice.

Ke konci roku 2020 Společnost vlastnila 15 dlouhodobých aktiv (12 nemovitostí a 3 pozemky), ovšem díky výhodným nabídkám na prodej se jí podařilo v prvním kvartálu letošního roku prodat 6 objektů v prodejní hodnotě přesahující 50 mil. CZK. Aktuálně se v jejím portfoliu nachází 9 nemovitostí, které jsou regionálně diverzifikované.

PROMA real působí zejména v oblastech, které mají nejvyšší potenciál ke zhodnocování. Zkušenému týmu hraje do karet i dlouhodobý růst cen nemovitostí, a to zejména těch rezidenčních, na které se zaměřují. V nadcházejících letech opět očekává rostoucí popř. stabilní výnosy.

Kromě příjmů z prodejů nemovitostí získává společnost stabilní výnosy z pronajímaných objektů. Největším a nejvýnosnějším objektem v portfoliu je aktuálně výrobně-skladový areál v obci Loštice na Olomoucku. Areál, kde na ploše 2000 m2 můžeme najít sedm hal, přispívá do příjmů společnosti částkou 2,7 mil. CZK každý rok.

V budoucnu se společnost plánuje více zaměřit pouze na nákup a prodej nemovitostí a pozemků. Kontinuálně vyhledává další obchodní příležitosti. Aktuálně má mj. rozjednán nákup rodinných domů ve dvou oblastech na severu Moravy.

Společnost plánuje získat na investiční platformě Fundlift 5 mil. CZK formou emise tříletých dluhopisů. Pokud bude ze strany investorů zájem, částku by chtěla navýšit až na 15 mil. CZK. Finanční prostředky budou využity k pružnému reagování na budoucí perspektivní příležitosti na nemovitostním trhu.

Zdroj: PROMA real a.s.
Zdroj: PROMA real a.s.

Newsletter