Jak vznikla krize komerčních nemovitostí a jak ovlivní banky?

Zdroj: Depositphotos

Rád bych vás tímto pozval ke zhlédnutí mého nového videa, které se soustředí na krizi amerických komerčních nemovitostí. Odpovíme si minimálně na dvě otázky: Jak tato krize vznikla a jak ovlivní banky? 

Ve videu proberem prvopočátek této krize, tedy, jak to vlastně celé vzniklo. Na datech ukážeme, jaké problémy současný stav přináší. Situace, o které mluvím, totiž představuje velkou výzvu nejen pro banky a majitele komerčních nemovitostí, ale i pro města jako celek. Především města jako San Francisco, které se řadí mezi nejvíce postižená.

Dále si ukážeme důvody, proč se přestavba neobsazených kancelářských prostor na byty ukazuje jako obtížný úkol. Těšit se můžete i na informace o tom, jak se komerční nemovitosti financují a jak se to v konečném důsledku týká bank. Představíme si i banky, které jsou touto krizí zasaženy nejvíce a kde hrozí možné problémy.

To vše a mnohem více uvidíte v následujícím videu:

Zdroj: Bloomberg, Reuters, Simes Research, YouTube

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter