Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Jak zařadit ropu a další komodity do svého portfolia?

Zdroj: Depositphotos

Obchodování s komoditami se v posledních letech stává jednou z nejoblíbenějších forem investování a tradingu. V dnešní době může člověk pomocí pár kliknutí začít obchodovat s komoditami, jako jsou zlato, stříbro, ropa, plyn a mnoho dalších.

Díky platformě xStation 5 a široké nabídce komoditních trhů se XTB stala atraktivní volbou pro obchodníky s komoditami, které se tradičně umísťují mezi ty nejobchodovanější instrumenty. Nicméně i obchodování komodit má mnohá specifika, kterých je potřeba si být vědom. Z tohoto důvodu jsem natočili video, ve kterém vysvětlujeme základní aspekty komoditního sektoru.

Stěžejní téma je zaměření na časový horizont. Většina z nás má obchodování komodit spojeno především s tradingem. Ten je v tomto odvětví velmi populární, nicméně existuje i řada investičních instrumentů pro dlouhodobé investory, kteří například chtějí diverzifikovat své akciové portfolio. Při klasickém krátkodobém obchodování s komoditami se obchodníci zaměřují na sledování krátkodobých cenových pohybů a snaží se profitovat z rychlých změn. Trading vyžaduje aktivní sledování trhu a rychlé reakce na události, které mohou ovlivnit ceny komodit. Tím pádem se jedná o disciplínu, která vyžaduje přípravu a soustředění. Ve videu se dozvíte, jak může pomoci finanční páka, co je to skalpování a proč je při tomto typu obchodování důležitý shorting.

Někteří investoři se naopak zaměřují na dlouhodobé investování do komodit, protože věří v potenciál dlouhodobého růstu cen. Dlouhodobé investování vyžaduje pochopení základních faktorů, které ovlivňují ceny komodit, jako jsou nabídka a poptávka, geopolitické události a ekonomické trendy. Na druhou stranu tyto investice nevyžadují takovou aktivitu jako krátkodobý trading. Ve videu ukazujeme, které skupiny komodit jsou vhodné pro dlouhodobé investování a jaký pákový efekt se vyplatí použít. Teorie bez praxe je samozřejmě obvykle bezcenná, proto je vše vysvětleno na reálných příkladech.

Podrobnější informace k tématu obchodování s komoditami naleznete ve videu KOMODITY U XTB na YouTube kanálu společnosti XTB – je volně dostupné na následujícím odkazu zde.

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter