Jaký bude další vývoj bitcoinu?

Zdroj: Depositphotos

Hrozí v USA stagflace? Tedy slabý ekonomický růst a vysoká inflace? To je asi jedna z nejhorších můr Jerome Powella. Po čtvrtečních datech k HDP a PCE inflaci se však blíží realitě. Co přesně bylo oznámeno? A jak velká je šance, že by v USA skutečně spadli do stagflace? Čím ale mohou být data k HDP zkreslena? Podíváme se také na reakci indexu S&P 500, který prodělal v návaznosti na zmíněná data velkou korekci. Den však kupodivu zakončil v plusu a doslova tak vstal z mrtvých. Výsledky totiž reportovaly společnosti Microsoft a Alphabet a dle reakce je jasné, že se jednalo o velmi solidní čísla.

To však nelze říct o naší oblíbené Tesle. Její čísla za Q1 nebyla příliš povedená, tržby meziročně poklesly o 9 % a zisk dokonce o 56 %. Výrazně opět poklesla i marže, která je obětí cenové války. Pro Teslu se tak jednalo o jeden z těch horších kvartálů. Přesto však akcie vzrostly o 13 %. Jak je to možné? Elon Musk vytáhl několik starých a známých es z rukávu. O co se jedná? A uchlácholí to investory? Opačný příběh píšou akcie Meta. Ta výrazně překonala očekávání ohledně tržeb i zisku a v meziročním srovnání ukázala pohádkový růst. I přesto však akcie spadly o 12 % a vymazaly tak 100 miliard dolarů během jediného dne. Jak je to možné?

Krypto nikdy nespí, to je obecný fakt. Během minulého týdne ale měli krypto nadšenci o důvod víc nezamhouřit oči. Bitcoin totiž dokončil dlouho očekávaný halving, tedy půlení odměny pro těžaře. Díky tomu je tak zajištěna vzácnost bitcoinu a omezená nabídka by mohla vyhnat jeho cenu výše. V oběhu je již přes 19 milionů bitcoinů, již zbývají jen 2 miliony. Jaká byla reakce bitcoinu na halving? A proč nemusí být nutně pozitivní? Podíváme se také na pohled do historie – jak se dařilo bitcoinu po posledních 2 půleních? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 64. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter