Je kryptozima u konce?

Zdroj: Depositphotos

Americká inflace začíná být problém. Za leden se měla její meziroční úroveň poprvé po delší době dostat pod 3 %. Výsledné číslo 3,1 % však přidělalo investorům a centrálním bankéřům vrásky na čele. Ještě před několika týdny bral trh první snížení sazeb v březnu za téměř hotové, nyní se první cut může posunout možná až do léta. Jaký byl efekt inflační statistiky na S&P 500? Na trhu zavládly velké výprodeje. Hlavní americký index však rychle vystřihl návrat nad úroveň 5000 bodů a během čtvrtka pak dokonce stanovil další historický rekord. Z Redditu jsem si tak vypůjčil korelaci mezi vývojem indexu v roce 1929 a ta nabízí mnohá překvapení. Hrozí trhům podobný výplach jako v před téměř 100 lety?

Nvidia mezitím láme jeden rekord za druhým. Minulý týden její kapitalizace přesáhla 1,7 bilionu dolarů a svou hodnotou tak překonala všechny čínské akcie na burze v Hongkongu. Tato neuvěřitelná statistika poukazuje na vysokou hodnotu společnosti Nvidia a na obrovské propady čínských akcií. Nvidia příští týden čekají hospodářské výsledky, co od nich očekávat? Akcie Nvidia před raketovým růstem vyprodala Cathie Wood, která se začíná stále více podobat Jimu Cramerovi. Jejím chabým investičním výsledkům se minulý týden věnoval i Bloomberg, od kterého jsem si dokonce vypůjčil jedno memečko.

Rozdíl mezi procentem a bazickým bodem je propastný. Pokud však spletete desetinnou čárku při hospodářských výsledcích, tak máte zaděláno na problém. Přesně to se tento týden stalo společnosti Lyft. Z obrovského růstu tak nakonec budou spíše žaloby. Co přesně se Lyft stalo? Po týdenní pauze se opět věnuji bitcoinu. Ten totiž tak trochu mimo záři reflektorů vystoupal nejvýše od konce roku 2021, když překonal hranici 50 tisíc dolarů. Kapitalizace bitcoinu se tak vrátila nad 1 bilion dolarů. Co stojí za tak obrovským růstem? A na co dost možná investoři sází? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 64. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter