Kam vyrazit na FinTech konference?

Zdroj: Depositphotos

Největší letošní konferenci FinTech Roadmap máme již za sebou. Nezoufejte, čeká nás spousta zajímavých konferencí, které nabídnou půno novinek ze světa kryptoměn, bitcoinu a také zahraničního FinTechu.

Na jaké konference se můžeme těšit?

První je brněnská kryptoměnová konference Cryptonight 2022. Jedná se o neformální konferenci o současnosti a budoucnosti kryptoměn, která se bude konat 25. srpna v Brně. Vystoupí známé tváře, jako je Jakub Vejmola alias Kicom, Vojtěch Žižka, Lukáš Kovanda a další.

Následuje Ostrava ve víru kryptoměn. Blíží se třetí ročník konference ChainCamp s poslední vlnou vstupenek. Do Ostravy se 10. září 2022 sjedou fanoušci a přední představitelé české i slovenské bitcoinové scény, aby se společně potkali i face to face mimo svit obrazovek. Jedná se o již třetí ročník největší česko-slovenské konference, která se stává z nabušeného programu plného přednášek, workshopů a další zábavy. 

Do třetice všeho dobrého musíme zmínit konferenci Nordic FinTech Week, kde bude zastoupení tuzemské FinTech scény v podání České Fintechové asociace, fintechu CCF Research a dalších. Akce se koná 27. a 28. září v Kodani. Na tuto akci Vám exkluzivně s Českou fintechovou asociací přinášíme slevu 30% slevu při použití partnerského kódu “CZSKNFW”.

Rok 2023 

Největší bitcoinová událost v Evropě míří do Prahy, nese název BTC Prague. Festival BTC Prague bude největší bitcoinovou událostí v Evropě. Vystoupí na něm osobnosti světové krypto scény jako třeba Peter McCormack, Stephan Livera, Peter Todd nebo Jameson Loop. Akce v pražských Letňanech by se mělo zúčastnit přes 10 tisíc návštěvníků se zájmem o nejpopulárnější kryptoměnu Bitcoin.

Nový projekt tuzemské krypto scény – Coinwage

Původně šlo o interní projekt, ve kterém chtěli zakladatelé nabídnout zaměstnancům benefit v podobě výplaty v bitcoinu. Nastalo překvapivé zjištění, že by tento benefit mohl zajímavý i pro jiné společnosti a tak vznikl Coinwage.

Již v rámci pilotního provozu překvapil zakladatele zájem ze strany uživatelů, kteří neměli žádné nebo minimální zkušenosti s kryptem, jen o něm slyšeli ze všech stran, ale měli obavy cokoliv podniknout. Najednou jim ze strany zaměstnavatele – přistála možnost naprosto bezstarostně něco málo odkládat do krypta z výplaty. Držíme palce tomuto novému projektu a budeme jej pečlivě sledovat.

 

Zdroj: Česká FinTech Aosciace, CCTIT, ChainCamp, Nordic FinTech Week, Coinwage

 

Newsletter