Kdo je vítězem šílenství kolem umělé inteligence?

Zdroj: Depositphotos

Minulý týden jsme se detailně věnovali všem scénářům kolem dluhového stropu v USA. Doufali jsme, že schválení vyššího zadlužení americké vlády proběhne tento týden, začínáme však být lehce nervózní. Rozuzlení zatím nepřinesl ani tento týden, a investorům tak přibývají vrásky na čele. Během začátku týdne tak byly akciové indexy pod výrazným tlakem a až do včerejška nebyl znát žádný posun ve vyjednávání. Během čtvrtka však k malému posunu došlo a dohoda se pomalu rýsuje, už však není moc času. Kdo z nové dohody bude těžit a kdo naopak zapláče?

Prakticky celý trh na svých bedrech táhne Nvidia, která tento týden zveřejnila skvělé hospodářské výsledky. Od začátku roku tak její akcie posílily již o více než 160 %. Šílenství kolem Nvidie tak nápadně připomíná nejslavnější dny Tesly. FOMO kolem umělé inteligence je tak naprosto čitelné. Co přesně Nvidia oznámila? A kdo je tajným žolíkem v rukávu společnosti? Dále se podíváme na našeho oblíbence Jima Cramera. Tomu velmi často křivdíme, tentokrát se mu ale něco překvapivě povedlo. Které akcie jeho kletbě zatím odolávají? Je čas na otočku?

V USA se kromě dluhového stropu pomalu řeší i volba dalšího prezidenta. Do hry o trůn se přidal jeden dlouho očekávaný kandidát. Jeho šance by měly být poměrně vysoké. O koho jde? Oznámení navíc proběhlo na Twitteru za přítomnosti Elona Muska. V USA ještě zůstaneme, v posledním týdnu vyšly poměrně pozitivní zprávy kolem jedné z problematických bank. Vyhlásit vítězství by však bylo hodně předčasné. Kdy hrozí další krachy regionálních bank? Nákup takových akcií před rokem by byla velmi špatná investice, na jednu z těch nejhorších však nemají. Minule jsme hovořili o člověku, který prodal 10% podíl ve společnosti Apple za 800 USD. Dnes se podíváme na jeden legendární obchod, díky kterému jeden muž přišel o obrovskou částku. O co přesně se jedná? A o kolik peněz přesně tento člověk přišel? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční Memento: Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Toto v pořadí již 30. vydání Investičního Mementa.

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter