Kdy dosáhne bitcoin rekordu?

Zdroj: Depositphotos

Je na tom americká ekonomika skutečně tak dobře? V historii kombinace inverze výnosové křivky, minimální nezaměstnanosti a vysokých úrokových sazeb téměř vždy vyústila v recesi. Ještě horší však může být fakt, že Jim Cramer očekává další obrovský růst ekonomiky! Tento týden byly v USA zveřejněny další důležité makroukazatele. Ty se týkaly HDP za poslední kvartál roku 2024 a také PCE inflace, která je extrémně důležitá pro Fed. Co data ukázala? A přiblížilo se první snížení úrokových sazeb v USA? A jaká byla reakce trhu? 

Za jízdu z posledních 14 měsíců vděčí trhy hlavě akciím Nvidia. K těm si tak po hospodářských výsledcích ukážeme další statistiky. Mohla by Nvidia koupit Kanadu? A kolik byste měli zisk, pokud byste nakoupili akcie Nvidia na konci roku 2021, tedy ještě před obrovským propadem z roku následujícího? A jak je na tom Nvidia v posledních 2 letech ve srovnání s ostatními tituly z “velké 7”? Kdo je na tom nejhůře? Na akciích Nvidia se od konce minulého roku svezla i Nancy Pelosi. Kolik tato politička vydělala? A jak aktuálně vypadá její portfolio? A které call opce nakoupila naposledy?

O legendárním Warrenu Buffettovi se v Mementu moc často nezmiňujeme. Tato investiční legenda nenabízí moc prostoru pro memečka, nyní jsme však jedno našli. Jeho společnost totiž sedí na kupě peněz. Co to znamená pro trhy? Očekává Buffett výprodeje na trzích? Velké výprodeje se nyní rozhodně netýkají bitcoinu. Jeho cena tento týden atakovala 64 tisíc dolarů, což jsou nejvyšší úrovně od historického maxima v roce 2021. Co za tímto růstem stojí? A kam až může pokračovat? Malý výprodej však bitcoin tento týden potkal, stála za tím burza Coinbase. Co se stalo? A jaký propad čeká u bitcoinu JP Morgan? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 64. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter