Evropské i americké výnosy rostou. Dolar obrátil do zisku pod 1,0830 za euro. Koruna oslabila nad 25,35 za euro.

Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka: Zajímavé pohyby se vyskytly na ropě a zlatu

Zdroj: Depositphotos

Tento týden vyšel druhý díl seriálu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se zaměřuje především na obchodování s komoditami, které v posledních měsících získává na popularitě díky vysoké volatilitě těchto trhů. Co můžeme od tohoto cyklu očekávat?

Na začátku každého měsíce vytvoří komoditní expert společnosti XTB Vojtěch Slovák video, ve kterém vysvětlí celý svůj obchodní proces, od analýzy a statistického zpracování dat až po otevření/uzavření obchodu přímo v platformě xStation5. Pro začínající obchodníky to může být skvělý studijní materiál, který slouží jako úvod do komoditních trhů. Vzhledem k profesionální analýze a zpracování dat však může být tento formát přínosný i pro zkušené obchodníky.

Při hodnocení situace na trhu se Vojtěch zaměřuje na kombinaci fundamentální a technické analýzy s dodatečným důrazem na sezónnost, která hraje u mnoha komodit klíčovou roli. V rámci statistik zpracovává především zprávy COT a WASDE a statistická data API a EIA.

Ve druhé části Vojtěch analyzuje ropu WTI a blíže se věnuje zlatu. Rozebírá také pojem rollover a komoditní spread. Dále se podívá také na cukr, kávu a obiloviny, resp. na to, co se na těchto trzích děje, co se chystá a kde vidí potenciální příležitosti.

Hlavním cílem je mít dlouhodobě ziskové komoditní portfolio díky správné analýze a dobrému řízení rizik.

Chcete-li sledovat jeho cestu, přístup k nejnovější epizodě a všem nadcházejícím získáte zdarma zde: https://cz.xtb.com/komoditni-portfolio-vojtecha-slovaka-2023.

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter