Které americké banky padnou jako další?

Zdroj: Depositphotos

Tentokrát příliš odlehčení Investiční Memento nepřinese. Prakticky celé jsme jej totiž věnovali aktuální situaci mezi bankami v USA. V uplynulých dnech totiž došlo k pádu další banky – First Republic. Co stálo za kolapsem?

Pád First Republic Bank opět rozvířil krizi mezi americkými regionálními bankami a jejich akcie klesají o desítky procent. Zdá se, že před krachem jsou další dvě banky. Které? Jako malé odlehčení vám přinášíme hru bingo, která se točí právě kolem krachujících bank. Zkuste tak své štěstí a tipněte si, která padne jako další. Celá situace má zatím nepříliš překvapivého vítěze, ani ten však není bez problémů. O koho se tedy jedná?

Vzhledem k bankovní krizi, nejvyšší úrovni úrokových sazeb v USA od roku 2007, historickému maximu úvěrů na kreditních kartách a možnému bankrotu americké vlády, může působit současná valuace S&P 500 jako poměrně optimistická. Adrenalin do žil mu vhánějí výsledky společností, zejména Microsoft se ukázal ve skvělé formě. Čeká nás tak další akciová rally, nebo na americké indexy konečně dolehne váha všech zmíněných problémů?

Svou troškou do mlýna přispěl tento týden i Jerome Powell, americká centrální banka totiž opět zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Bude Fed utahovat sazby i dále? Nebo si dá konečně pauzu? A co můžeme očekávat od americké centrální banky do konce roku? Zatímco trh očekává snížení úroků až o jeden procentní bod, rétorika Fedu je naprosto opačná. Kdo bude mít nakonec pravdu? Dále se podíváme na výsledky společnosti Apple. Telefony iPhone stále neuvěřitelně táhnou, ostatní produkty však poněkud pokulhávají. Co přesně Apple oznámil a jaká bude reakce akcií? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční Memento: Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Toto v pořadí již 30. vydání Investičního Mementa.

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter