Nastal na trzích bod zvratu?

Zdroj: Depositphotos

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 25. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Svátek zamilovaných letos přinesl zajímavý zvrat – na stejný den totiž vyšlo i zveřejnění amerických dat k inflaci za leden. Večeře při svíčkách tak letos vypadala poněkud jinak, místo romantiky tak mnoho traderů netrpělivě sledovalo reakce indexů, měn a komodit na americkou inflaci. Ta přinesla spíše negativní překvapení – co přesně bylo oznámeno? A jak divoká byla reakce amerických indexů? To vše si dnes ukážeme. Možná nejdůležitější však byla změna očekávání u americké centrální banky. Ta by letos mohla zvýšit úrokové sazby až na 5,5 %, což dokonce očekává i jedna z největších světových bank. Došlo tak v tomto týdnu k bodu zvratu a čekají nás další výprodeje?

Nebyl by to díl investičního mementa bez Jima Cramera. Tentokrát se podíváme na akcii jedné slavné společnosti, kterou zaklel již před lety. Z 80 dolarů tak spadla až na 10. O koho se jedná? A jaké měla výsledky za Q4? Smutní nejsou jen akcionáři zmíněné společnosti, ale i zaměstnanci Twitteru. Tam totiž stále pokračuje propouštění. Algoritmus společnosti se navíc tak trochu “zbláznil” a nabízí svým uživatelům absurdní obsah. Pozastavili jsme se opět u amerického sportovního svátku s názvem Super Bowl. Vyplatí se investovat do společností, které jsou jeho sponzory?

To nás pomalu přivádí ke světu kryptoměn, tentokrát jsme si posvítili nejen na samotný bitcoin, ale i burzy Coinbase a Kraken. Ty jsou totiž terčem vyšetřování americké SEC kvůli tvz. krypto stakingu. Díky tomu vám vaše kryptoměny mohou nést pravidelný pasivní příjem. Častým terčem jsou také neidentifikovatelné objekty nad územím USA. Snaží se vláda zakrýt neblahý stav ekonomiky? Nebo snad ekologickou krizi, kterou dokonce někdo nazývá Černobyl 2.0? O co se jedná? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Zdroj: Purple Trading

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter