Nejdůležitější firma na světě, a proto nejdůležitější výsledky roku

Zdroj: Depositphotos

Nejdůležitější společnost na světě. Tak nyní někteří nazývají Nvidia. Hospodářské výsledky této společnosti byly asi ty nejsledovanější v tomto kvartále. Nvidia měla potvrdit, že nadšení kolem AI neuvadá a naopak dále roste. Výsledky, které by zklamaly, by naopak mohly spustit obrovské výprodeje. Splaskává snad AI bublina? Zatím rozhodně ne, spíše naopak.

Výsledky Nvidia předčily očekávání a akciová rally tak může pokračovat. Co přesně Nvidia oznámila? A o kolik vzrostly její akcie? Nvidia dokonce překonala jeden historický milník, který jsme řešili nedávno. Technologický index Nasdaq 100 pak dokonce během dne díky euforii po výsledcích Nvidia přidal téměř 3 % a opět stanovil nová historická maxima.

Historický rekord pochopitelně stanovil i index S&P 500, jeho hodnota se již blíží 5100 bodům. To může být překvapivé vzhledem k posledním zprávám ohledně snižování úrokových sazeb v USA. Zdá se, že trh již vystřízlivěl z přehnaných očekávání a nyní očekává již jen 3-4 snížení úrokových sazeb do konce roku. Jaká očekávání mají velké světové banky? A kdy s největší pravděpodobností sníží poprvé v USA úrokové sazby? A co přesně zaznělo na Fed minutes, tedy zápiscích z posledního zasedání americké centrální banky? Odpověď naleznete v dnešním díle.

Jméno Robert Kiyosaki vám možná nic neříká, dost možná jste ale již viděli jeho knihu Bohatý táta, chudý táta. Tato kniha pomohla mnoha začínajícím investorům. Sám Kiyosaki však nyní přišel s tím, že dluží 1,2 milliard dolarů. Jak je něco takového možné? A do čeho tento finanční “guru” investuje? Na závěr se podíváme do světa kryptoměn. Tento týden se do bitcoinu velmi nevybíravě opřela ECB. Co přesně jí na kryptoměnách vadí? Podíváme se také na novinky kolem Sama Bankmana Frieda, bývalého šéfa zkrachovalé burzy FTX. Máme jeho první fotku z vězení, na které se zdá, že se přidal do gangu. Co je na tom pravdy? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 64. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter