Nejen WallStreetBets. Drobní investoři nezmizeli, naopak se znovu probouzí

Zdroj: Depositphotos

Po masivních obchodech drobných obchodníků na finančních trzích počátkem letošního roku došlo koncem března ke znatelnému poklesu objemu jejich transakcí. Velmi patrné to bylo v případě objemů u call opcí, které jsou oblíbeným nástrojem mileniálů a generace Z.

Vývoj objemu obchodů s méně než 10 opčními kontrakty ukazuje následující graf.

Zdroj: Charles Bridge Investments
Zdroj: Charles Bridge Investments

Banka JPMorgan také potvrdila výrazný pokles objemu obchodů realizovaných drobnými obchodníky. Je to vidět na následujícím grafu ukazujícím obchody prostřednictvím brokerů zaměřených na drobné obchodníky. Největší pokles byl zaznamenaný u brokera Robinhood.

Zdroj: Charles Bridge Investments
Zdroj: Charles Bridge Investments

Poslední vývoj nicméně ukazuje, že drobní obchodníci se začínají vracet. Banka Goldman Sachs za využití statistiky objemu obchodů sestavila seznam 50 akcií, kterým tato skupina obchodníků věnuje největší pozornost.

Zdroj: Charles Bridge Investments
Zdroj: Charles Bridge Investments

Jak vidíte, na třetím místě ve výše uvedené tabulce jsou akcie společnosti AMC Entertainment.

Zdroj: Charles Bridge Investments
Zdroj: Charles Bridge Investments

Skokové zvýšení objemu obchodů vedlo ke zvýšení ceny této akcie výrazně nad cenu dosaženou v únoru a k růstu kapitalizace společnosti na 12 miliard dolarů ruku v ruce s prvenstvím v objemu realizovaných obchodů ze všech akcií na amerických burzách. Nutno dodat, že před dvěma týdny společnost získala téměř 430 milionů dolarů při průměrné ceně 9,94 dolarů za akcii.

CEO společnosti Adam Aron v březnu prohlásil, že pokud bude situace zajímavá, dojde k emisi dalších akcií. Soudě podle posledního vývoje by k tomu mohlo dojít velmi brzy…

Každopádně další vývoj na akciích společností jako právě AMC Entertainment může opět přitáhnout zvýšenou pozornost drobných obchodníků. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda se tak skutečně stane a objemy transakcí této skupiny obchodníků se opět porostou či dokonce překonají maxima z ledna tohoto roku.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter