Novinky z FinTech světa od společností jako PayPal, Apple nebo Alza.cz

Zdroj: Depositphotos

V aktuálním vydání novinek z FinTech světa se podíváme na otevření uzavřeného systému PayPal kryptoměn. Také na vstup zajímavého hráče na trh odložených plateb, a to společnosti Apple. Poslední novinka je pak z tuzemského rybníčku, kdy e-commerce jednička Alza.cz získala jako první v Česku a na Slovensku atestaci PCI DSS. Příjemné čtení!

PayPal konečně umožňuje uživatelům přesouvat kryptoměny do jiných peněženek 

V reakci na poptávku zákazníků společnost PayPal oznámila, že její uživatelé nyní budou moci převádět kryptoměny ze svých účtů do jiných peněženek a na jiné burzy. „Tato funkce byla ze strany našich uživatelů nejžádanější od doby, kdy jsme začali nabízet nákup kryptoměn na naší platformě,“ řekl Jose Fernandez da Ponte, SVP a generální ředitel pro blockchain, krypto a digitální měny ve společnosti PayPal.

Nová funkce umožní zákazníkům služby PayPal převádět podporované mince do služby PayPal, přesouvat krypto ze své aplikace na externí krypto adresy, včetně burz a hardwarových peněženek, a posílat krypto jiným uživatelům služby PayPal „během několika sekund“.

Při provádění externích převodů zákazníci hradí síťové poplatky, které závisí na blockchainu a liší se v závislosti na kryptoaktivu. Interní převody – z PayPal na PayPal – jsou bez poplatků.

Zdroj: PayPal
Zdroj: PayPal

Apple vstupuje se svým Pay Later do BNPL segmentu

Apple Pay Later je finanční služba „Buy Now, Pay Later“, která bude nabízena přímo společností Apple zákazníkům využívajícím digitální platební službu Apple Pay. Zatímco Apple Pay je technologie, která umožňuje bezpečný nákup online, Apple Pay Later je nová služba umožňující financovat nákup pomocí Apple Pay v krátkém časovém období.

Apple Pay Later, jak vysvětluje společnost, umožňuje uživatelům Apple Pay rozdělit cenu nákupu do čtyř stejných plateb, které bude třeba provést v průběhu šesti týdnů. Nová možnost je podobná jiným službám „Buy Now, Pay Later“, které nabízejí společnosti jako PayPal, Affirm a Klarna.

Společnost potvrdila, že k nabízení této služby využívá síť Mastercard, tedy stejnou síť, kterou používá pro svou kreditní kartu Apple Card.

Tato služba není aktuálně dostupná v České republice.

Zdroj: Apple
Zdroj: Apple Pay

Alza.cz získala nejvyšší atestaci zabezpečení elektronických plateb

Alza.cz je prvním z velkých e-shopů působících v ČR a na Slovensku, který úspěšně dosáhl souladu s mezinárodním bezpečnostním standardem PCI DSS platebních asociací (VISA, MasterCard, American Express, JCB). Tato atestace potvrzuje, že společnost provozuje systémy a procesy zpracovávající elektronické platby podle nejpřísnějších požadavků globálně definovaného standardu pro zabezpečení dat držitelů platebních karet. 

„Atestace podle standardu PCI DSS potvrzuje, že zákaznická data jsou v Alze opravdu dobře chráněná. To je pro nás nejvyšší priorita, protože platby kartou jsou na našem e-shopu dlouhodobě nejoblíbenější platební metodou,“ uvedl Lukáš Jezbera, Head of Cash Operations.

 

Zdroje: TechCrunch, imore.com, Alza.cz