Koruna se pohybuje do strany, drží se v rozmezí 24,31 až 24,36 EURCZK. Index S&P 500 včera zavřel pod hranicí 4000 USD.

Novinky z FinTech světa: Spolupráce kevin. a Monet+, Visa nárůst tokenů nebo krach Nuri bank

Zdroj: Depositphotos

V aktuálním vydání novinek z FinTech světa se podíváme na další krok A2A plateb fungujícím díky PSD2. Krokem je rozšíření na POS terminály, které přiblíží tento druh platby zákazníkovi. U plateb zůstaneme, protože historicky máme více Visa tokenů (virtuálních karet) než plastových karet! Ať žije technologie a ekologie! Poslední střípek z FinTech světa je insolvenční návrh německé banky Nuri, která svým klientům (i těm českým) nabízela například úročení Bitcoinu.

A2A platby na tisících evropských POS terminálech 

Společnost kevin., poskytovatel platební infrastruktury nové generace pro přímé a bezpečné finanční P2P transakce, navázala spolupráci se společností Monet+ a její nezávislou softwarovou platformou Switchio spravující tisíce platebních terminálů v Evropě. Díky tomu budou platby z účtu na účet (A2A) společnosti kevin. dostupné na všech POS (point-of-sale) terminálech připojených k platformě Switchio.

Switchio od Monet+ spolupracuje s mnoha finančními společnostmi, které denně spravují miliony transakcí, a je jednou z nejrozvinutějších platforem nabízejících softwarová a hardwarová řešení pro přijímání plateb v obchodech, která pokrývají celý proces od POS terminálů až po zpracovatelská centra.

Integrací high-tech infrastruktury společnosti kevin. do platformy Switchio se Monet+ stává vůbec první společností, která může klientům a partnerům nabídnout platby A2A v kamenných obchodech, a umožňuje tak podnikům přijímat platby bezpečně, okamžitě a za férovou cenu.

Méně plastu. Počet tokenů Visa překonal množství karet společnosti v oběhu

Společnost Visa celosvětově vydala více než 4 miliardy tokenů prostřednictvím služby Visa Token Service (VTS). Jedná se o významný úspěch, který pomáhá prohloubit zabezpečení digitálních plateb a podporuje nové inovace v oblasti e-commerce a rozšiřování akceptační sítě. Dosažením tokenu s číslem 4 miliardy překonala Visa množství svých karet v oběhu. Přispělo k tomu více než zdvojnásobení počtu tokenů Visa vydaných v jednom roce.

„Tokenizace je jednoduchý, ale účinný koncept. Spočívá v ochraně citlivých údajů před podvodníky a přispívá ke zvyšování bezpečnosti digitálních plateb,“ říká Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko.

Německá digitální banka Nuri podává insolvenční návrh

Berlínská digitální banka Nuri podala návrh na insolvenci. Stalo se tak dva měsíce poté, co oznámila propouštění, protože se potýkala s poklesem cen kryptoměn, ekonomickou nejistotou a obtížným prostředím financování.  V prohlášení společnost uvedla, že navzdory podání žádosti budou mít zákazníci stále plný přístup ke svým běžným účtům (eura) i ke svým kryptopeněženkám a trezorům (bitcoin & ether) a mohou nadále vybírat finanční prostředky. 

„Prozatím se nic nemění a aplikace, produkty a služby Nuri budou pokračovat,“ je uvedeno se v prohlášení. Vklady jsou chráněny poskytovatelem bankovní infrastruktury Nuri, společností Solarisbank AG a její odnoží pro digitální aktiva. 

„Jsme přesvědčeni, že insolvenční řízení nabízí v současné situaci společnosti nejlepší základ pro vypracování životaschopného dlouhodobého konceptu restrukturalizace,“ uvedla v prohlášení generální ředitelka Kristina Walcker-Mayerová.

Tato digitální banka nabízela své účty i také tuzemským občanům.

Zdroj: kevin., Visa, Sifted, Reuters

Newsletter