Pozvánka na webinář: Bude jestřábí ECB katem koruny?

Zdroj: Depositphotos

V Evropě registrujeme rekordní míru inflace, ať už se jedná o státy v eurozóně či mimo ni. Předběžné odhady mluví o meziroční míře inflace eurozóny na 9,1 %, což je devátá rekordní hodnota v řadě. Inflace akceleruje i meziměsíčně.

Evropská centrální banka začala ve srovnání s ostatními měnovými autoritami s utahováním měnověpolitických podmínek později. Tempo normalizace měnové politiky je pomalejší než v USA, což je vedle horšího ekonomického výhledu hlavním důvodem posunu eura pod paritu. ECB je nyní v nepříjemné situaci. Strach z fragmentace vedl Radu guvernérů k opatrnému přístupu. Nyní inflace dosahuje rekordních hodnot, je vysoko nad inflačním cílem, a navíc roste riziko recese. Příliš silné zpřísnění měnové politiky umete cestu příchodu recese, příliš opatrná reakce povede k růstu inflace a ztrátě kotvy inflačních očekávání. Jak se ECB zachová? A jaký vliv budou mít jednotlivé scénáře na kurz eura a koruny? Tato témata budeme diskutovat na příštím Roklen webináři!

Webinář je určen všem, kdo obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Ve 45 minutách hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou prodiskutují současné makroekonomické prostředí, výhled měnové politiky a očekávané dopady na hlavní měnové páry. Informace a závěry z webináře Vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika.

Dotazy bude možné pokládat během webináře. Nově přidáváme možnost dotazy zaslat předem, a to na adresu redakce@roklen.cz.

Webinář je zdarma a začíná v úterý 7. září 2022 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Těšíme se na Vás!