Pozvánka na webinář: Jak obchodovat černé zlato?

Zdroj: Depositphotos

Ropa patří mezi nejsledovanější komodity na celém světě. Do vývoje její ceny vstupuje velké množství proměnných, ekonomických i geopolitických. Může nám dokonce napovědět, jak obchodníci vidí budoucí ekonomický výhled. Jaká je současná situace na ropném trhu? A jak tento specifický trh analyzovat a černé zlato obchodovat? To vše se dozvíte na speciálním webináři skupiny Roklen, kde se budeme zabývat právě ropou!

Není tomu tak dávno, co některé světově známé finanční instituce predikovaly nárůst ceny ropy nad hranici 100 dolarů za barel. Opak se stal pravdou, když se cena americké WTI i severomořské Brent propadla pod 75 dolarů. Trh ropy je letos poměrně volatilní a o kurzotvorné zprávy není nouze, což je ideální příležitost pro obchodování. Jak na něj nám prozradí hlavní analytik společnosti Purple Trading Petr Lajsek, který patří mezi přední obchodníky s černým zlatem, a je dokonce jedním z autorů ebooku „Jak obchodovat ropu“.

Společně s Petrem si projdeme ropný trh od základů. Jaké druhy ropy máme, jaká specifika jsou spojena s jejím obchodováním, jaké fundamenty je potřeba sledovat, od dat přes sazby až po devizový trh. Řeč přijde na unikátní události, jako je záporná cena ropy, probereme i ropné společnosti a jejich budoucnost v sílícm trendu obnovitelných zdrojů. Nakonec se zmíníme o nejaktuálnějších událostech, jako je americká bankovní mini krize a dluhový strop, oboje v souvislosti s dopady na ropné ceny.

Webinář je určen začátečníkům, kteří se chtějí naučit obchodovat ropu, ale i pokročilým, které zajímá budoucí vývoj této komodity. Předpokládaná délka webináře je 45 až 60 minut. Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné zaslat s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve středu 24. května 2023 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Těšíme se na viděnou!

Newsletter