Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Pozvánka na webinář: Míří americká ekonomika do recese a dolar pod paritu?

Zdroj: Depositphotos

Zvyšování úrokových sazeb neskončilo. Ještě vyšší úroky, než bylo na začátku roku očekáváno, potvrzují nejen poslední prognózy centrálních bank, ale i komentáře jejich představitelů. Můžeme tento historicky nejagresivnější proces zvyšování sazeb ustát bez recese? Podaří se centrální bankám zkrotit inflaci, aniž by se „něco rozbilo“? A jaká je perspektiva dolaru pod paritou? Nejen tyto otázky probereme na příštím speciálním vydání webináře RoklenFx, kde bude hostem šéfredaktor časopisu Trend Ronald Ižip!

Ronald si během své kariéry prošel dealingovým oddělením banky, oddělením Treasury až po post hlavního analytika brokerské společnosti. Aktuálně komentuje dění na hlavních trzích a makro prostředí. Je jedním z největších odborníků na centrální banky. Z našich posledních rozhovorů vyplynulo, že Ronald nepatří mezi velké optimisty, naopak upozorňuje na doposud plně se neprojevená rizika razantního zvyšování sazeb s ohledem na podstatu inflace. Americká ekonomika by se podle něj mohla dostat do více než mělké recese, s čímž by mohlo být spojeno i posílení dolaru.

Vedle otázky udržitelnosti aktuálního nastavení měnové politiky probereme i hlavní měnové páry, včetně naší oblíbené koruny. Zaměříme se na to, zda má aktuální růst akcií bytelné základy. Dojde i na Bank of Japan.

Webinář je určen všem, kteří si chtějí utříbit pohled na současné makro a tržní prostředí. Předpokládaná délka webináře je 45 až 60 minut. Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné zaslat s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve středu 12. července 2023 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Těšíme se na viděnou!

Newsletter