Pozvánka na webinář: Rozvrácené finance a světová válka?

Zdroj: Depositphotos

Jaké je to být investorem v současné ekonomické a tržní situaci? Podle známého investora Paula Tudora Jonese je současný stav pro investora extrémně těžký. Pohybujeme se v prostředí geopolitického napětí, zatímco americké finance jsou nejvíce rozvrácené od druhé světové války. Americká centrální banka zatím pracuje se scénářem hladkého přistání. Jak moc je reálný? A jakou roli budou hrát komodity? Nejen na tyto otázky odpovíme v dalším speciálním webináři služby RoklenFx!

Ceny ropy se v posledních měsících vyšplhaly nad hranici 90 dolarů za barel. Poté sice přišla korekce, na trhu však nejsou ojedinělé sázky na další cenový posun, dokonce až nad 100 dolarů za barel. Nejistá je i situace kolem zemního plynu, která by mohla „zatopit“ především evropské ekonomice, jež se už dnes potýká s problémy zejména v sektoru průmyslu.

Na akciovém trhu se soustředíme na začátek americké výsledkové sezóny. Pod tlak se v posledních týdnech dostaly především sektory citlivé na vyšší tržní sazby. Nešlo přitom tolik o technologie, ale například o sektor utilit. Na jaké akcie, resp. sektory, si vsadit v nejistém geopolitickém prostředí, kde je navíc výhled nižších úroků posunut dále do budoucna, si řekneme s hlavním analytikem společnosti Purple Trading Petrem Lajskem. Přidáme i pohled na devizový a dluhopisový trh.

Během zhruba hodiny probereme současné tržní a makroekonomické prostředí a jeho specifika, s nimiž musí každý investor počítat. Webinář je určen všem, kteří si chtějí utříbit plošný pohled na tržní a ekonomickou situaci, ve které se začínají množit geopolitická rizika. Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné zaslat s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve čtvrtek 19. října 2023 ve 14 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Těšíme se na viděnou!

Newsletter