Dolar proti euru smazal část včerejšího oslabení po Fed Minutes. Obchoduje se pod 1,0200 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna krátce oslabila nad 24,60 za euro.

Praha bude hostit největší bitcoinovou akci v Evropě!

Zdroj: Depositphotos, Chaincamp

Zakladatelé největší české kryptoakce ChainCamp chystají společně se SatoshiLabs na příští rok konferenci a veletrh BTC Prague. Do pražských Letňan hodlají přilákat přes deset tisíc zájemců o nejpopulárnější kryptoměnu Bitcoin. Pomoc jim v tom mají světové osobnosti krypto scény jako Peter McCormack,  Stephan Livera, Peter Todd nebo Jameson Lopp.

Česko má už teď v kryptu obrovské jméno. Vznikl zde první Bitcoin mining pool, první hardwarová peněženka, jsme největší producenti kryptomatů, máme rozhodně na co být hrdí a na co navázat. S BTC Prague chceme z Prahy na pár dnů udělat hlavní město celého bitcoinového světa,” mluví o festivalu BTC Prague jeho zakladatel Martin Kuchař. 

Do Prahy příští rok zavítají moderátoři dvou z největších bitcoin podcastů, Stephan Livera z Bitcoin podcastu, a jeho kolega Peter McCormack z podcastu What Bitcoin Did. Technologickou stránku vývoje nejpopulárnější kryptoměny představí například Peter Todd, Bitcoin Core developer. Návštěvníkům se představí také další osobnosti startupového světa jako Jameson Lopp, zakladatel a CTO startupu Casa nebo Samson Mow, propagátor #BitcoinBonds a zakladatel startupu JAN3. Znovu do Prahy zavítá také jeden z nejslavnějších novinářů, kteří se problematice bitcoinu věnují, Aaron van Wirdum. Českou scénu bude reprezentovat samotný Marek Slush Palatinus, zakladatel SatoshiLabs a tvůrce hardwarové peněženky Trezor, ale také Jakub Vejmola alias Kicom nebo Josef Tětek. Zakladatel BTC Prague Martin Kuchař to komentuje: „Do Prahy zveme díky českým firmám největší osobnosti oboru, samotný festival je ale koncipován i pro naprosté nováčky v problematice. Věřím, že Bitcoin by měl zajímat každého, kdo chce ochránit své bohatství a majetek před budoucími ekonomickými krizemi.”

Právě široké veřejnosti bude věnován veletržní část akce, kde se představí přes 90 bitcoinových firem z celého světa. Již nyní se na akci podílejí přední české technologické firmy s bitcoinem spojené – SatoshiLabs, Braiins a General Bytes. „Bitcoin je budoucnost a akce jako BTC Prague ji přibližují více lidem. Vnímáme důležitost podobných akcí pro adopci Bitcoinu a růst komunity, proto BTC Prague podporujeme, finančně i kontakty,” říká Marek Slush Palatinus ze SatoshiLabs.

BTC Prague proběhne 8.-10. června 2023 v PVA EXPO Praha v Letňanech a již nyní nabízí na oficiálním webu super-early bird vstupenky na konferenční část. Během prázdnin a podzimu budou organizátoři zveřejňovat další hosty a partnery a v listopadu spustí kompletní registraci.

Redakce Roklen24 je mediálním partnerem akce.

Newsletter