Dolar drží zisky vůči svým hlavním vrstevníkům, zatímco náznaky ekonomického oživení podporují argumenty pro zvýšení úrokových sazeb americkým federálním rezervním systémem. Bloomberg Dollar Spot Index se dostává ze svých dvoutýdenních minim před dnešním reportem spotřebitelských cen americkým ministerstvem práce. Euro zaznamenává největší propad za poslední dva týdny.
„Americká data z poslední doby jsou poměrně pozitivní pro cenu dolaru. Myslím, že budeme svědky pokračujícího růstu této měny,“ řekl Kymberly Martin, tržní stratég Bank of New Zealand.
Americké spotřebitelské ceny vyjma cen potravin a energií se pravděpodobně zvýšily o 0,2 procenta v červenci, oproti předchozímu měsíci, kdy vzrostly o 0,1 procenta, v závislosti na mediánu odhadů ekonomů dotázaných agenturou Bloomberg News před dnešními daty.
Dolar se momentálně obchoduje za 1,33541 dolarů za euro, poté co posílil o 0,3 procenta, nejvíce od 5. srpna. Vůči jenu se dolar nachází na hranici 102,594, tedy v téměř nezměněné podobě. Euro se dá koupit za 137,03 jenů. Bloomberg Dollar Spot Index, jenž sleduje americkou měnu vůči svým 10 hlavním protějškům se nachází na úrovni 1.020,54,
Podle investiční banky Barclays je britská libra připravena otestovat svá 6letá maxima. Měna poté co tento měsíc klesla o 1 procento, dosáhla své nejvíce předprodané úrovně od března roku 2013. Sterling klesl na čtyřměsíční minimum 14. srpna, a protnul tak svůj 200denní klouzavý průměr, poté co guvernér Bank of England Mark Carney sdělil své obavy ohledně slabého růstu mezd, což by mohlo mít dopady na plánované zvýšení úrokových sazeb.
„Není žádný důvod, proč bychom nemohli být svědky pokračujícího dlouhodobého růstového trendu libry, vzhledem k plánovanému zvýšení úrokových sazeb, jež by vyhnal libru na 6letá maxima,“ říká Mitul Kotecha, vedoucí Singapurské pobočky Barclays.