Recese a propad trhů, či hladké přistání a růst? Dozvíte se na Pražském hradě!

Zdroj: Depositphotos

Americké i evropské tržní sazby rostou. Fed ani ECB nevyhlásily konec zvyšování úroků, naopak další růst nechávají ve hře. Ve světě se výrazně zhoršuje geopolitická situace. To je kombinace, které aktuálně čelí každý spekulant i investor. Tržní rozhodování bylo z historického hlediska jen málokdy tak složité. O to cennější je každá rada zkušených investorů, kteří se již druhého listopadu sejdou na Pražském hradě.

Konference Global Investment Summit, která se koná 2.11. v Martinickém paláci, aspiruje na největší investiční akci letošního roku. Nejde přitom pouze o očekávaných počet účastníků dosahující několika stovek přímo na místě a několika tisíců prostřednictvím online vysílání, jde především o účast těch nejzkušenějších ekonomů a investorů, které nabízí domácí i zahraniční prostředí.

Z těch zahraničních vystoupí například legendární investor Mark Mobius. Další potvrzenou mezinárodní hvězdou je známý profesor behaviorální ekonomie a psychologie Dan Ariely z americké univerzity Duke či Ben Laidler, analytik a stratég pro globální trhy ze společnosti eToro. Z českých řečníků si diváci budou moci poslechnout například Miroslava Singera, Danu Bérovou, Dominika Stroukala, Kateřinu Zychovou, Libora Váku či Michala Skořepu a mnoho dalších.

Mark Mobius se dlouhodobě orientuje zejména na rozvíjející se trhy. A právě jim aktuálně nejvíce věří s důrazem na Asii. Všechny své zainvestované peníze má Mobius jako jeden z mála mimo americký trh. Letos v rozhovorech pro média opakovaně vyzdvihl potenciál Indie s více než miliardou převážně mladých lidí, která tvoří největší část jeho portfolia. Mezi další zajímavé trhy počítá Jižní Koreu, Jihoafrickou republiku nebo Tchaj-wan. Rozhovor s Markem Mobiem povede blvall guvernér ČNB a současný hlavní ekonom Generali CEE Miroslav Singer

Mezi další potvrzené řečníky patří světová hvězda behaviorální ekonomie a psychologie Dan Ariely, kterl představí svou nejnovější knihu Misbelief: What Makes Rational People Believe Irrational Things. „Příběh knihy začal mou vlastní zkušeností, když jsem se stal terčem konspiračních teorií. Ovšem brzy se z toho stal fenomén, který ovlivňuje každého z nás,“ uvedl Ariely.

Třetí mezinárodní hvězdou bude Ben Laidler, analytik a stratég pro globální trhy ze společnosti eToro, který má více než 25 let zkušeností s globálním investičním výzkumem. Věnoval se mu například ve firmách HSBC v New Yorku, JP Morgan, UBS nebo Rothschild.

Sedm hlavních bloků, networking a galavečer

V průběhu celého dne se mohou návštěvníci a diváci těšit na sedm hlavních bloků a řadu samostatných přednášek. Účastníci se budou moci před zahájením summitu a po celou dobu jeho trvání propojovat prostřednictvím online networkingové aplikace od společnosti Happenee.

V první části se budou vybraní tuzemští ekonomové zaobírat současnou makroekonomickou situací, jejím výhledem, možným scénářem vývoje i riziky a také tím, jakou roli hraje měnová a fiskální politika v oživení hospodářství a tlumení inflace. “Pro účastníky akce by mohlo být zajímavé se podívat na investiční prostředí v Česku z dlouhodobějšího pohledu. Položit si otázku, jestli je ČR zajímavou investiční destinací. Existují indikátory, které dávají jasnou odpověď, ale jaké to jsou a zda bude odpověď optimistická si nechám až do panelu,” uvedl ekonom České spořitelny Michal Skořepa.

Druhý blok zaměřený na investice nabídne tipy k získání finanční nezávislosti, což je téma, které i s ohledem na vývoj penzijního systému, nabírá na stále větší důležitosti. Panel odborníků přinese pohled na dlouhodobé budování portfolia i konkrétní investiční tipy a nejlepší strategie či segment ESG investic.

„Těším se, že budu vystupovat na panelu o tom, jak investovat, protože tím žiju dnes a denně. Překvapilo mě, kdo všechno bude na summitu. Vidět bývalého guvernéra ČNB povídat si s panem Mobiusem o investování do rozvíjejících se trhů, na to se sám velice těším. Z domácí scény se objeví naprostá špička, možnost položit jim otázky a potkat se s nimi v kuloárech je skvělá,“ popisuje zakladatel společnosti EnCor Wealth Management Lubor Žalman.

Třetí část pak bude věnována příležitostem v obchodování, technickou i fundamentální analýzu i risk management při tradingu. V tomto bloku se budou řečníci věnovat především tradingu ropy, cenných kovů, Forexu či akciím. V dalším bloku prozradí realitní investor Libor Váka jak najít a nakupovat nemovitosti pod cenou, další část programu pak zahrnuje výhody a nástrahy investování do nemovitostí v zahraničí nebo oblast investic do zemědělské půdy a ekologických farem.

Zajímavý vhled do finančního světa z jiné perspektivy nabídne panel s takzvanými finfluencery. Kdo jsou, co stálo za expanzí jejich vlivu a proč dává smysl analyzovat jej stejně jako firmu nebo akcii? Na to odpoví známé osobnosti z finančního světa, které jsou na sociálních sítích aktivní. Celý informačně naplněný den poté zakončí startupová soutěž Startup Validation Contest, v níž začínající startupisté předvedou, jak zvládli jednu z nejkritičtějších části rozjezdu – validaci svého byznysu. A celý večer zakončí slavnostní galavečeře pro partnery v okouzlujících kulisách Martinického paláce na Pražském hradě.

Roklen24 je mediálním partnerem akce.

Zdroj: Global Investment Summit

Newsletter