Ropa za 140 dolarů, dolar pod paritou. Kombinace, která by dlouho nevydržela

Zdroj: Depositphotos

Současné tržní prostředí je pro investora složité. Trader naopak uvitá volatilitu. Cena ropy by se měla udržet mezi 90 až 100 dolary. V černém scénáři dění na Blízkém východě by se však mohla dostat až na historická maxima. Spolu s tím by dolar zpevnil minimálně na paritu. Taková kombinace by však dlouho nevydržela. Recese by byla nevyhnutelná, míní hlavní analytik společnosti Purple Trading Petr Lajsek.

S Petrem jsme se potkali na říjnovém vydání speciálního webináře služby RoklenFx. V diskusi jsme se zaměřili na hlavní témata dnešní doby, která zahrnují nejen ekonomické podmínky s důrazem na inflaci, ale především geopolitiku. Zaspekulovali jsme si, jak by musel vypadat ten nejčernější scénář, který by vedl k výprodeji rizikových aktiv a k rostoucím cenám komodit, jako je ropa, ale pravděpodobně i zemní plyn. Shodli jsme se, že s ohledem na energetické potřeby by byla významně ohrožená Evropa.

Jako jeden z nejnebezpečnějších faktorů současné doby jsme označili fiskální politiku. U ní hraje roli politický cyklus, ale především situace, pokud by se dostala do konfliktu s měnovou politikou. Petr prozradil, jak v současném prostředí investuje. Probrali jsme zlato, stejně tak i to, proč není velký fanoušek dluhopisů. Více se dozvíte v záznamu celého webináře!

Zdroj: Roklen

Petr Lajsek se na finančních trzích se pohybuje od roku 2014. Obdobně jako mnoho investorů začínal s obchodováním na forexu podle technické analýzy. Postupně své obzory rozšířil i o obchodování komodit, kryptoměn a dlouhodobější investice do akcií a ETF fondů. Zaměřuje se na fundamentální a technickou analýzu. Využívá je k identifikaci trendů na světových finanční trhy.

Zdroj: Roklen, Purple Trading, CNBC

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter