Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Slabý růst, vysoká inflace, problémy s veřejnými financemi. Kde v takovém prostředí najít příležitosti?

Miroslav Svoboda, zdroj: Deloitte

Česká ekonomika vstoupila do letošního roku nad očekávání lépe. O něco pozitivnější výhled potvrdila poslední prognóza ministerstva financí i České národní banky. To však neznamená, že se české hospodářství nepotýká s problémy. Slabý růst, vysoká inflace, problémy s veřejnými financemi. To vše jsou aktuální témata české ekonomiky. Existují nějaké další hrozby? A lze současnou situaci uchopit i jako příležitost? Odpovědi se dozvíte 29. května na Finanční konferenci 2023, kde v diskusním panelu vystoupí Country Leader společnosti Deloitte Miroslav Svoboda.

Panel nebude jen o letošním roce, ale i o těch nadcházejících. Budeme muset zvyšovat daně? Dojde na zvýšení, nebo snížení úrokových sazeb? A jak se bude vyvíjet koruna? To vše jsou otázky, které budou řešit nejen české domácnosti, ale především firmy. „Výzvy české ekonomiky se dotknou soukromých společností a rodinných firem v mnoha oblastech, exportéři nemají radost ze silné koruny a diskutovaných daňových změn, tedy z jejich zvýšení, navíc inflační tlak na cenu vstupů a práce se významně promítá do výsledkovek a profitability,“ uvedl Mirosla Svoboda.

Jaká je tedy cesta dopředu – zvyšovat ceny, ušetřit jinde, přesunout výrobu, expandovat, nebo naopak zeštíhlit? Odpovědi na tyto otázky společně s Miroslavem Svobodu prodiskutují i další členové panelu, konkrétně Miroslav Singer z Generali, Jan Juchelka z Komerční banky a Tomáš Raška z Natlandu.

Zdroj: Roklen, Finanční konference

Mimořádně dobře obsazený čtvrtý ročník financnikonference.cz s více než dvaceti top řečníky se uskuteční 29. května v pražském Opero.  Finanční řízení, financování, kybernetická bezpečnost, M&A, digitalizace, family office, change management, IPO, korporátní dluhopisy, ekonomika, exkluzivní networking. Na všechna tato témata se mohou návštěvníci těšit!

Miroslav Svoboda je vedoucím partnerem společnosti Deloitte v České republice s více než dvacetiletou  praxí v sektoru daňového a ekonomického poradenství. Ve společnosti Deloitte je zodpovědný zejména za finanční a daňové poradenství při fúzích a akvizicích a mezinárodní zdanění. Specializuje se na oblast služeb při transakcích, daně z příjmu právnických osob, mezinárodní zdanění v oblasti přímých daní a právní, daňové a účetní dopady transakcí a reorganizací. Při poskytování služeb klientům Deloitte využívá své rozsáhlé zkušenosti získané při spolupráci s právníky, poradci a auditory a managementem českých i zahraničních společností s mezinárodní působností, jakožto i s rodinnými firmami a jejich vlastníky. Miroslav je členem české sekce asociace International Fiscal Association a je lídrem programu Czech Best Managed Companies oceňujícího přední soukromě vlastněné společnosti v České republice.

Zdroj: Roklen, Finanční konference

Newsletter