Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Tato aktiva sledujte při občanské válce

Zdroj: Depositphotos

Občanská válka v Rusku překvapila o víkendu snad všechny. Do politiky a přesných důvodů povstání Wagnerovy skupiny zabředávat nebudeme, máme však mnoho trefných memeček. V případě, že by se podobná situace opět opakovala, jsme se podívali i na několik aktiv, která by mohla výrazně narůst. Podívali jsme se také na jedno aktivum, které by mohlo docela podstatně oslabit. Bohužel je toto aktivum nám všem velmi blízké. 

Jedním z diskutovaných aktiv byl i americký dolar, který je známým bezpečným přístavem. Jeho budoucnost se bude odvíjet od dalšího nastavení měnové politiky v USA. Jerome Powell měl tento týden další proslov a vyjádřil se k očekávanému zvýšení úroků a případné další pauze. Co tedy očekávat od Fedu v červenci a září? A kdy dosáhne dle Powella jádrová inflace na kýžené 2 %?

Dále jsme se podívali na očekávaný souboj těžkých vah v kleci – Musk vs. Zuck. Tento souboj měl šanci vydělat přes 1 miliardu dolarů. Jaké jsou další novinky? Jako neporazitelný se aktuálně zdá bitcoin, který se pohodlně usadil nad 30 tisíci dolarů. Zájem velkých institucí jako je BlackRock a Fidelity o bitcoinové ETF nutí investory ignorovat vyšetřování kolem kryptoměnových burz a BTC tak letí vzhůrů. Jaké šance má toto ETF na schválení?

Minulý týden probíhaly tradiční zátěžové testy amerických bank, které ukázaly na velkou odolnost bankovního systému. Krizové podmínky vysoké nezaměstnanosti a poklesu cen nemovitostí vytvořily mezi bankami obrovské ztráty, ty by je však měly zvládnout. Prověřovány však byly jen ty největší banky, ty velmi skloňované regionální by nás asi zajímaly ještě více. Z pozitivního výsledku testů těžily i akcie bank, pěkným gapem nahoru otevřely pak akcie JP Morgan. Tato banka se však dostala do hledáčku úřadů a dokonce dostala pokutu. O co se jedná? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční Memento: Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Toto v pořadí již 30. vydání Investičního Mementa.

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter