Evropské výnosy rostou rychleji než americké díky lepším revizím evropských PMI. Euro navyšuje zisky nad 1,0500 EURUSD. Silnější euro pomohlo forintu a koruně. Domácí měna pod 24,45 za euro. Zlotý se obchoduje do strany vinou zasedání centrální banky.

Technologický startup, který přináší revoluci online prodejů

Zdroj: Depositphotos

Prologima je mladá technologická společnost, která pomáhá distributorům a výrobcům zboží snadno a rychle prodávat jejich produkty na největších evropských on-line tržištích. Na základě získaných dat od klienta Prologima kompletně zalistuje veškeré produkty, stará se o každou objednávku a zajišťuje kompletní logistiku, od expedice, skladu přes účetní operace až po případné vratky.

Aplikace pro správu produktového portfolia jednoduchým a přehledným způsobem umožňuje upravit informace o produktech a distribuci v jednotlivých marketplacech. Vše probíhá přes jedno rozhraní. V tuto chvíli má společnost pokryté čtyři evropské trhy a plánuje expanzi do dalších evropských zemí s ambicí v krátkém čase pokrýt všechny zásadní marketplace platformy. Prologima již za první měsíc fungování dokázala utržit 220 tisíc korun a zpracovala 180 zákaznických objednávek.

Zakladatelé společnosti Lenka Pertlíčková, Ondřej Meissler a Michal Toms vložili do společnosti své dlouholeté zkušenosti z e-commerce, vývoje IT systémů a provozování skladu a logistických služeb. Toto jedinečné spojení know-how zákazníkům přináší komplexní integrovanou službu, která jim značně usnadní on-line prodeje a vstup na nové trhy.

Prologima je inovativní startup s potenciálem profitovat z trendu prodeje zboží on-line, ve kterém za západní Evropou Česko stále zaostává. Ke své expanzi společnost od investorů poptává prostřednictvím platformy Fundlift finanční prostředky ve výši 2 milionů korun výměnou za 10% podíl na základním kapitálu, s možností navýšení až na 3 miliony korun za 15% podíl ve společnosti.

Finanční prostředky plánuje Prologima využít na další vývoj svého unikátního IT systému, jeho napojení na nová on-line tržiště v Evropě a na výdaje spojené s akvizicí nových zákazníků.

 

Zdroj: Prologima, Fundlift 

Newsletter