Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Twitter vydá dluh za 1,5 miliardy dolarů. Na akvizice a růst

Sociální síť Twitter poprvé osloví dluhové trhy. Chce získat až 1,5 miliardy amerických dolarů na akvizice a další expanzi. Titul je dnes šestým nejobchodovanějším v USA, oslabuje o 0,7 % k 52,5 USD (aktualizace 16:46)

Twitter nabízí konvertibilní dluhopisy v objemu dvakrát 650 milionů dolarů s tím, že když budou využity také nadlimitní opce, celkový objem úpisu naroste právě na 1,5 miliardy dolarů. Jedna z emisí má splatnost 5 let, druhá zní na 7 let. Rozhodnutí o emisi dluhu přichází dva měsíce poté, co Anthony Noto nahradil Mika Guptu v roli finančního ředitele společnosti. Noto se přitom ještě za Goldman Sachs podílel primárním úpisu akcií Twitteru. Emisi dluhu teď vedou Goldman Sachs a Morgan Stanley.

Dle zdrojů z průběhu úpisu se Twitter, který letos nemá být ziskový, rozhodl pro dluhový trh kvůli nižším nákladům na získání zdrojů a omezenému dopadu (ředění) na stávající akcionáře. Přiznanou inspirací jsou dluhové emise Google nebo Netflix. „Je to první reálný dopad příchodu Nata do Twitteru,“ uvedl analytik SunTrust Robert Peck.

Twitter má úvěrovou linku v objemu jedné miliardy dolarů, ale nečerpá ji. Vydání konvertibilního dluhu obvykle vede na krátkodobém horizontu k poklesu tržní ceny akcií, protože vyvolá nástup do krátkých pozic.

Twitter v IPO získal 1,82 miliardy dolarů. Na dluhovém trhu letos technologické firmy uskutečnily emise v objemu 57 miliard dolarů proti 63 miliardám dolarů za stejné období loni, korporátní emise celkem dosahují 1,07 bilionu dolarů. Firmy se snaží zajistit si výhodné podmínky při nízkých tržních úrokových sazbách.

Newsletter