Velká akciová korekce na obzoru? Máme čekat propad hlavně u technologií?

Zdroj: Depositphotos

Čeká americké akcie velká korekce? Hlavní americký index S&P500 během tohoto týdne dosáhl historického okamžiku, když se jeho hodnota poprvé přehoupla přes 5000 bodů. Bude tato psychologická hranice rezistencí, od které se index odrazí a přinese větší korekci? Americké technologie se stále vezou na zádech “velké 7” a jednou ze společností patřících do této elitní skupiny je Meta. Ta vystřihla ve srovnání s rokem 2022 neuvěřitelnou otočku. Meta dokonce patří i historický rekord největšího nárůstu tržní kapitalizace za jeden obchodní den. Co způsobilo takovou jízdu? A jaký méně slavný primát Meta také drží? 

Rozporuplné reakce zatím způsobují brýle Apple Vision Pro. Pro někoho se jedná o předraženou hračku, pro jiné o budoucnost. Do jakého tábora patříte? V dnešním díle se podíváme blíže na některá čísla, která se pojí s tímto zařízením. Kolik jich Apple zatím prodal? A kolik se může prodat letos? Celkové tržby za brýle Vision Pro budou však zajisté vyšší než celá kapitalizace společnosti WeWork. Té se v Mementu věnujeme poměrně často, je totiž vděčná na skvělá memečka. Nyní je kolem této zbankrotované společnosti opět ruch. Na scénu se totiž vrací Adam Neumann, tedy zakladatel a bývalý CEO WeWork. Co má tato legenda finančních memes za luben?

Závěr dnešního dílu se překvapivě nebude věnovat kryptoměnám, u kterých je v posledních týdnech až překvapivý klid. Místo nich se podíváme blíže na společnost Palantir. Ta je možná překvapivě jednou z těch nejobchodovanějších v Purple Trading. Čím je to způsobeno? Palantir je extrémně volatilní akcií a po nedávných výsledcích opět atakuje roční maxima. Co vlastně tato společnost dělá? A proč se tak výrazně veze na vlně umělé inteligence? A kdo je jejím největším klientem? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 64. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter