Víme, kdo bude nový CEO Twitteru!

Zdroj: Depositphotos

Vážně neradi šíříme negativní zprávy, jsou však velmi štědré na memečka. Celkem pozitivní byla alespoň data k americké inflaci za duben. Ta totiž byla mírně lepší, než se očekávalo. Co v USA zlevňuje a co naopak stále zdražuje? Aspoň jedno z nejskloňovanějších “aktiv” konečně začlo v USA zlevňovat. O co se jedná? A jak se promítla nová data k inflaci do očekávání ohledně úrokových sazeb v USA? Překvapivě došlo k repricingu směrem nahoru, jelikož trh práce do snah Fedu stále “hází vidle”. Co tak můžeme očekávat na červnovém a následně prosincovém zasedání Fedu?

Dále se podíváme na celkovou situaci v americké ekonomice, kde kromě boje s inflací a pádů regionálních bank vzbuzuje strach také nevyřešená situace kolem dluhového stropu. Ta vrhá hodně špatný stín na vládu Joe Bidena a americkou ekonomiku obecně. U regionálních bank ještě zůstaneme, před krachem je totiž další banka. Její akcie tento týden opět výrazně poklesly. O kterou banku se jedná? A skončí i ona pod křídly zachránce s názvem JPMorgan? Zdá se totiž, že Jamie Dimon sbírá problémové banky jako Thanos kameny na svou ruku. Podíváme se pak také na jeden sektor, který by mohl být zdrojem dalších problémů. Kde nyní tiká další časovaná bomba?

Bez Jima Cramera bychom prakticky neměli co komentovat. Tento týden měla velmi povedené výsledky jedna společnost, kterou označil za “nereálnou”. Jedná se o velmi oblíbenou akcii mezi spekulanty, která nabízí obrovskou volatilitu. Konečně se však této společnosti podařilo dosáhnout zisku a pozitivní je i výhled na celý rok 2023. O koho se jedná? Dále pro vás pak máme jednu exkluzivitu. Elon Musk oznámil, že konečně našel nového CEO pro Twitter. Dle očekávání tak rostou akcie Tesla. O koho se jedná? Máme dokonce k dispozici exkluzivní foto. To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční Memento: Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Toto v pořadí již 30. vydání Investičního Mementa.

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter