Vše, co potřebujete vědět o současné Číně, uslyšíte zde

Si Ťin-pching, zdroj: Depositphotos

Již tradičně se znovu po několika měsících sešli Jaroslav Brychta s Tomášem Vrankou, aby rozebrali nejdůležitější dění ve světě, které ovlivňuje trhy. V aktuálním vánočním speciálu se Tomáš s Jardou zaměřili specificky na Čínu. Z toho důvodu se také sešli i v lehce obměněné sestavě a přizvali si k sobě odborníka na tuto tématiku Dana Vořechovského.

Čína byla v posledních měsících v médiích velmi často skloňována. Ve většině případů se jednalo hlavně o zprávy negativní; krize v sektoru nemovitostí, problémy čínských bank, politika nulové tolerance covidu, která zapříčinila faktické zastavení velké části čínské ekonomiky i masové protesty obyvatel kvůli všem výše zmíněným problémům. K tomu všemu se navíc přidala volba nového vedení čínské komunistické strany, ve které opět zvítězil Si Ťin-pching. Ten ji vede již posledních 10 let.

Jaká je tedy aktuální situace? A co všechny tyto věci znamenají pro Čínu do budoucna? Může to ovlivnit i nás? To vše stihli Jarda s Tomášem a Danem v novém Povídání o trzích probrat. Kluci v sobě ale samozřejmě nezapřeli své duše investorů, tím pádem celá konverzace má trochu jiný nádech než typické podcastové pořady zaměřující se na tuto problematiku. Kromě obecných věcí také řešili i ty investiční, jako je regulace firem, čínský dluh nebo dopad amerického zákazu exportu technologií do Číny.

Pokud si chcete poslechnout nejnovější díl, můžete se o něj přihlásit zdarma na stránkách XTB. Odkaz je dostupný zde.

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter