Evropské i americké výnosy klesají. Dolar drží ztráty nad 1,0900 za euro. Měnám regionu pomáhá slabý dolar. Koruna zpevnila pod 26,65 za euro.

Vyplatí se investovat do zemědělství?

Zdroj: Depositphotos

O společnosti OCI, dříve nazývanou Orascom Construction Industries, asi slyšel jen málokdo. Firma se totiž nezabývá sexy tématy, jako jsou elektrická auta nebo umělá inteligence. I tak, nebo možná právě proto stojí za pozornost. O jakou společnost se tedy jedná?

Historie společnosti sahá až do roku 1950, kdy byla v Egyptě založena. Od té doby se ale nesmírně rozrostla a nyní se její akcie obchodují na amsterdamské burze. V současnosti je její hlavní byznys založený na výrobě zemědělského hnojiva, konkrétně je producentem a distributorem dusíkatých hnojiv, methanolu a dalších chemických plynů. Je také investorem do produkce zeleného vodíku a má smlouvu na exkluzivní dodávky „zeleného“ methanolu společnostem ExxonMobile, Essar a Greenenergy.

I když tento sektor nemusí znít zajímavě, má poměrně velký potenciál do budoucna. Podle předpovědí vědců má lidská populace do roku 2050 dosáhnout 9,7 miliardy. To samozřejmě ovlivní i produkci potravin, která bude muset být zvýšena o 70 %. Dá se tak očekávat, že poptávka po hnojivech bude v následujících letech exponenciálně růst. Tento sektor má navíc vysokou bariéru vstupu nové konkurence a podléhá přísným regulacím. Tento fakt, společně se zaměřením společnosti na zelený vodík, by pro OCI a jejich investory mohl znamenat velmi ziskové roky v následujících dekádách.

Pokud se o společnosti OCI chcete dozvědět více, kompletní report je dostupný zdarma zde.

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter