Způsobí ropa světovou krizi?

Zdroj: Depositphotos

Listopadová rally na akciových trzích je jednou z největších v historii. Důvody, které tuto jízdu rozpoutaly, jsme si již řekli několikrát. Pojďme se tak podívat na srovnání všech listopadů v historii S&P 500 od roku 1930. Kam přesně zapadne uplynulý měsíc? A jaká je šance na pokračování této rally? Jeden známý investor aktuálně varuje, že Fed může na trzích způsobit recesi. Co podle něj musí udělat, aby se jí vyhnul? Na druhou stranu tu však máme Jima Cramera, podle kterého jsou šance na soft landing extrémně vysoké. Co si tento legendární troll myslí o aktuální situaci na amerických akciích?

V nejlepším světle se letos předvádí společnost Nvidia. Podíváme se blíže na zoubek rally z tohoto roku a také na poslední hospodářské výsledky. Nvidia totiž nabízí růst jako málokterá společnost a investoři to dokáží ocenit. Proč však i přes úžasné výsledky akcie Nvidia docela výrazně spadly? CEO společnosti Jensen Huang také tento týden okomentoval situaci, které se možná bojí mnoho z nás. Do pěti let podle něj bude umělá inteligence výrazně konkurovat lidem v některých odvětvích. Jak velká je tak šance, že vás umělá inteligence připraví o práci?

Tento týden po odkladu také zasedal kartel OPEC. Napětí před samotným rozhodnutím kartelu vyšponovalo ceny ropy nejvýše od začátku listopadu. Nakonec se však na trhu stalo “buy the rumor, sell the news”. Proč ani dodatečné produkční škrty nepřesvědčily trh, že ropy může být příští rok velký nedostatek? Může ropa způsobit hlubší krizi? Závěr Mementa tradičně patří kryptoměnám, neočekával bych však, že v tomto segmentu budu komentovat guvernérku ECB. Její syn totiž velmi “šikovně” investoval do krypta. Jak se mu dařilo? A jakou novou komoditu aktuálně obchoduje uvězněný SBF ze zkrachovalé burzy FTX? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 51. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter