Živo na pražské burze: KB bestsellerem, Pegas v rodině MSCI


17:23 • 31. srpna 2015

Tagy: pražská burza, Komerční banka, ČEZ, Pegas Nonwovens

Solidní objem na burze v Praze, který dnes dosáhl nadprůměrných 1,3 miliardy korun, a slušná dynamika na trhu jsou dvě zásadní témata dnešního posledního dne prázdnin. Důvodem byl jednak poslední den měsíce srpna, kdy několik fondů upravovalo ceny v portfoliích, a zejména rebalance indexu MSCI. Vstup Pegasu do této skupiny vyvolených byl poněkud zastíněn aktivitou na dvou hlavních titulech, a to Komerční bance a ČEZu.

Akcie Komerční banky byly nejvíce obchodovány a na tomto titulu byl nákupní moment vidět nejvíce. Akcie přidala 2,16 % na solidním objemu a v týdenním vyjádření si užila kolísavost v rozpětí 10 %, ačkoli před týdnem by si na takový pohyb vsadil málokdo. Akcie ČEZu naopak měla problém s hladinou 555 Kč a jakýkoliv pohyb k této úrovni byl prodáván. Závěrečná aukce byla ve znamení odlivu peněz a akcie končí -0,4 %.

Pegas utrpěl klasický syndrom vstupu či výstupu do indexu MSCI a v tomto případě končil spíše na slabší notě. Objem dle očekávání byl rekordní přes 300 tisíc kusů a akcie odepisuje 1,08 %. Výsledný obrázek závěrečné aukce vyzněl ve slabším tónu a na trhu byla vidět ochota „prodat do síly“. Zda se dočkáme typického maxima při vstupu do indexu, se ukáže, ale zatím tomu vše nasvědčuje.

RSS


Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
KB

;

ČEZ

;

PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.