Pražská burza: Pegas na novém maximu, ČEZ pod tlakem


17:29 • 17. srpna 2015

Tagy: pražská burza, ČEZ, Erste, Komerční banka, Pegas Nonwovens

Český trh nakonec uzavřel ve ztrátě 0,23 % vlivem pohybu akcií ČEZ, zatímco banky posílily. ČEZ se propadl v poslední hodině obchodování pod 560 korun a zavřel na denním minimu 556,1 koruny, slabší o 2,01 %. Tato akcie svou výkonností dlouhodobě překonává celý sektor utilit jak v západní Evropě, tak i v našem regionu. Dnešní propad mělo na svědomí také snížení cílové ceny od analytiků Credit Suisse, kteří očekávají tlak na ziskovost utilit v příštích letech z důvodu nízkých cen elektřiny, a tak svou cenu pro ČEZ posunuli dolů z 622 na 609 korun.

Banky byly podle očekávání mírně silnější, Erste si připsala 0,52 %, inspirovaná bankovním sektorem v Evropě, Komerční posílila o 0,33 %, nicméně na úrovni 5500 korun operovali zahraniční prodejci, takže růst této akcie zarazili. Pegas i přes ranní zaváhání kvůli vybírání zisků nakonec posílil o 0,37 % a uzavřel na novém historickém maximu 933,4 koruny. Této akcii v následujících dnech bude pomáhat pokračující odkup vlastních akcií na trhu a také očekávané zařazení do indexu MSCI, které proběhne 28. srpna v závěrečné aukci.

Unipetrol byl dnes bez výraznějších objemů, investoři spíše čekají na informace, jak požár v Litvínově zasáhne produkci, potažmo zisky za rok 2015. Celkový objem obchodů byl dnes mírně podprůměrný, a sice 516 miliónů korun.  

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
ČEZ

;

ERSTE

;

KB

;

PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.