2% zisk KB na růst pražského indexu nestačil

České akcie zakončily dnešní seanci beze změny, trhu nepomohla ani rally na západoevropských burzách po Draghiho komentářích. Objem obchodů byl dnes průměrný a více jak dvě třetiny z něj proteklo přes akcie Komerční banky. Komerční banka, která svými výsledky za 3Q14 a navýšením výplatního poměru pozitivně překvapila, nakonec uzavřela silnější o 1,94 % na 4.781 korunách. Jak jsme již zmínili v odpoledním komentáři, na úrovních 4800 korun, které banka dnes několikrát testovala, se soustředila poměrně veliká nabídka, takže se cena ke konci obchodování pohnula mírně dolů. Erste se absolutně neinspirovala růstem indexů v Evropě, naopak spíše reagovala na výrazné poklesy bankovních domů jako SocGen -4 % nebo Credit Agricole -5,5 %. Akcie ČEZu na mírném objemu nakonec oslabily na 602 korun, přestože se dlouho držely na kladných hodnotách nad 605 korunami. Telekomunikační operátor O2 klesl o 1,64 % na 240 korun, což je vcelku logické, neboť akcionáři se obávají o budoucí výplaty dividend. Philip Morris po několika slabších dnech zabral a připsal si zisk 0,72 %, nicméně nabídka ze strany zahraničních subjektů je stále patrná.

KB překonává očekávání, může vyplatit až 100 % zisku

Fortuna drží tempo: růst sázek a zisku o pětinu. Výrazně zvyšuje výhled

Stock Spirits pod „agresivním tlakem“: Zisk může zklamat

Maďarské i polské akcie aktuálně klesají o 0,6 % respektive o 0,3 %. V Maďarsku je pod prodejním tlakem Richter Gedeon -2,6 % po špatných výsledcích za 3. kvartál, naopak MOL svým růstem o 1,1 % brzdí index BUX před větším propadem. MOL dnes ráno svými výsledky pozitivně překvapil, nicméně jeho výkonnost od začátku roku je stále velmi špatná, když je stále přibližně o 20 % slabší. Polský trh táhne dolů sektor bankovnictví a postupně se přidávají i těžaři JSW -2 % a KGHM -0,6 %.

Evropské trhu jsou dnes značně volatilní, index DAX po ranním poklesu odpoledne vyšplhal až o 1,5 % po komentářích šéfa ECB, aby následně opět bojoval o alespoň malé zhodnocení. Bankovní sektor v EU je dnes hlavním propadákem. SocGen odepisuje po slabších výsledcích více než 4 % a Credit Agricole dokonce až 6 %, indexy pak zachraňují průmyslové podniky +0,7 % a chemický sektor +0,9 %.

Draghi vidí prostor pro horší prognózu i další nástroje. Euro padá pod 1,24

Newsletter