20 minut bez Facebooku. Síť je po celosvětovém výpadku obnovena

Webové stránky sociální sítě Facebook dnes dopoledne postihl výpadek, který zabránil se připojit milionům uživatelům po celém světě. Stránky FB krátce po desáté hodině SELČ nahradilo zpozornění „Sorry, something went wrong…“ (Omlouváme se, něco se pokazilo) doplněné slibem co nejrychlejšího napravení chyby. Výpadek sociální sítě údajně trval zhruba 20 minut, web znovu fungoval zhruba v 10:30 středoevropského času.

Výpadek postihl uživatele v Evropě, Spojených státech i například Austrálii a web byl nedostupný na osobních počítačích i chytrých telefonech. Mluvčí společnosti uvedl, že porucha trvala „po krátkou dobu“, její příčinu ale neuvedl. Následně se omluvil za nepříjemnosti spojené s výpadkem a dodal, že problém firma vyřešila rychle a web již na stop procent funguje.

Významné výpadky postihly Facebook naposledy loni v říjnu, kdy bylo některým uživatelům znemožněno psát komentáře, zveřejňovat fotografie a posílat zprávy. Firma tehdy uvedla, že výpadky byly důsledkem „údržby sítě“.

Facebook je světově nejrozšířenější sociální sítí na internetu. Sama společnost uvádí, že jeho služby využívá přes 1,3 miliardy lidí po celém světě.

Newsletter