„50 Cent“ a ztráta 89 milionů na indexu strachu. Nevadí, přikoupíme

Někteří investoři si jdou za svým a nezastaví je ani ztráty v řádech desítek milionů. To je přesně případ „50 Centa“, který na indexu strachu VIX přišel jen za letošek o 89 milionů dolarů.

Abychom uvedli věc na pravou míru, nejde o „toho“ 50 Centa, který se živí jako rapper. Jde o neznámého investora, jehož přezdívka je stejná jako rapperova. Na investice tohoto subjektu upozornila společnost Macro Risk Advisors.

Proč? Jelikož se doslova neohroženě a bez veškerého strachu z jakýchkoliv ztrát vrhá do dalších investic sázejících na růst indexu strachu VIX. Jeho poslední obchod byl nákup dodatečných 100 tisíc call opcí navázaných na zmiňovaný benchmark s cílem jeho dalšího růstu o 40 % do května.

Stoev: Index strachu? Nic nenaznačuje tomu, že poroste

Podle společnosti Macro Risk Advisors se trader touto poslední sázkou nezastaví. Naopak bude sázet dál. Na základě čeho tak soudí? „50 Cent“ už za rok 2017 během tří investičních kol nakoupil celkem milion call opcí na VIX, přičemž v rámci každé této vlny nakonec došlo na expiraci velké většiny instrumentů.

Posledním případem byla středa, kdy vypršelo celkem 725 tisíc kontraktů, aniž by na nich obchodník cokoliv vydělal. Celkově tak „50 Cent“ letos utratil 109 milionů dolarů za nákup opcí, z toho 89 milionů zaplatil na prémiích těch, jejichž doba expirace nakonec vypršela.

„Objem peněz, které „50 Cent“ utrácí, je opravdu značný,“ řekl pro server Business Insider Pravit Chintawongvanich, šéf derivátového oddělení v Macro Risk Advisors. „Může však jít o pouhou špičku ledovce, pokud vezmeme v potaz objem zajištění, které probíhá souběžně,“ dodal.

XIV – nejlepší dlouhodobá investice?

A na jaký scénář zmiňovaný investor (nebo investoři) vlastně sází? Jedná se o index VIX, který sleduje nervozitu investorů vycházející z 30denní implikované volatility opcí navázaných na index S&P 500. Během prvních třech měsíců roku 2017 se instrument držel v rozmezí 10 až 14 bodů, aktuálně se nachází na 14,5.

K tomu, aby „50 Centovy“ opce byly profitabilní, je však potřeba nárůst indexu strachu až do úrovní 19 až 26 bodů, což jsou hodnoty naposledy spatřené v době těsně před konáním amerických prezidentských voleb.

Inu, tak snad bude čtvrté kolo spekulace o něco úspěšnější než ta předchozí tři….

Newsletter