Ucelená koncepce podpory inovací v ČR chybí. Pomůže CzechInno

, ,
19:03 • 20. června 2018

Tagy: CzechInno, Tereza Šamanová, export, podnikání, vývoz, firmy, Inovace, Ekonomika

Česku chybí ucelená koncepce podpory inovací, zejména digitálních. Nemáme úplně jasnou vládní strategii, kam by se Česká republika měla v inovacích ubírat. Firmy nevnímají jasnou podporu státu. Ve video rozhovoru to pro Roklen24 říká Tereza Šamanová, výkonná ředitelka sdružení CzechInno.

„Cílem sdružení CzechInno je podporovat projekty českých malých a středních firem a poskytovat jim všestrannou podporu v rámci několik našich projektů, které na sebe vzájemně navazují“ uvedla Šamanová. 

„Stojíme za projekty jako Vizionáři nebo Festival exportu CZ. Tam se snažíme českým podnikatelům přiblížit netradiční země jako Chile nebo Kongo. Spolupracovali jsme například s firmou BEZNOSKA nebo Parkem Mirakulum,“ dodává Šamanová. Další inspiraci nebo tipy, jak být efektivnější, exportérům nabídne říjnový Smart Business Festival

CzechInno je tvůrcem systému podpory českého inovačního podnikání, který se prolíná všemi projekty. Umožňuje firmám, které se projektů zúčastní, vytěžit z tohoto systému maximum pro rozvoj jejich byznysu.

Objem obchodu poroste. Proč jsou ale čeští exportéři a importéři skeptičtí?

V rámci projektu  Vizionáři CzechInno  vyhledává výjimečné inovační počiny v českých firem s významným technologickým, sociálním nebo ekonomickým přínosem.
V rámci  Smart Business Festivalu tyto i další inovační počiny představuje a přibližuje nejširší veřejnosti a s jejich pomocí propaguje inovativní přístup k podnikání.
V projektu  Festival Exportu CZ sdružení podporuje internacionalizaci českého inovativního podnikání a mezinárodní obchodní spolupráci českých firem zejména s partnery z netradičních, avšak atraktivních teritorií.
Součástí každého projekt je  platforma InnoNet, kde se setkávají partneři a zájemci o inovace a informace z oblasti inovačních procesů.


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.