Nomura a kvantový posun v předvídání akciového trhu


17:00 • 9. března 2018

Tagy: Nomura, Akcie, investice

Společnost Nomura plánuje spustit výzkumný projekt, na němž se má podílet společně s Tohoku University. Jejich cílem je testování aplikovatelnosti kvantových výpočtů pro předvídání akciového trhu.

Zájem společnosti Nomura o vysoce výkonné kvantové počítače přišel ve chvíli, kdy tradiční „big iron“ počítače začaly mít problémy s rychlým reagováním na obrovský objem pohyblivých tržních dat, která jsou potřebná k formulaci optimální investiční strategie. 

Ve spolupráci s docentem Masayuki Ozeki z Tohoku University má společnost v plánu testovat výkon přístroje D-Wave (kvantového počítače vyrobeného kanadskou firmou D-Wave Systems) na směsici velkých dat, a to jak z oblasti akciového trhu, tak i ekonomických zpráv a výstupů ze sociálních medií.  

Ve vyjádření tato japonská firma uvedla, že jejím hlavním cílem je otestovat rozsah, jakým tento přístroj zvýší efektivnost a přesnost výpočtů. 

„Nomura bude využívat výpočetní rychlosti D-Wave pro výběr optimální směsice akcií za účelem zdokonalení výkonnosti investičních portfolií klientů. Přístroj bude také využíván k předvídání budoucích cen akcií. Nomura rovněž prozkoumá potenciál kvantové výpočetní technologie pro jiné oblasti podnikání.“

 

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.