Šéf Avastu radí studentům: Nedělejte si zbytečné obavy z budoucnosti

,
16:35 • 25. dubna 2019

Tagy: Avast, ČR, USA, Startup, SWCS, IT, Internet, Kyberútok, Velká Británie, Brno, Praha, hackeři, malware

Startupy jsou skvělým zdrojem inovací a skvělým zdrojem učení, jak dělat věci jinak. Avast jim vždy věnoval pozornost a několik z nich už také koupil. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru na Startup World Cup & Summitu řekl CEO Avastu Vince Steckler. Co by poradil studentům IT?

Jaký má Avast vztah ke startupům?

Avast byl také kdysi startup. Takže velmi dobře rozumíme jejich potřebám a výzvám, kterým čelí při budování jejich byznysu atd. Startupy jsou navíc skvělý zdroj inovací, skvělý zdroj učení, jak dělat věci jinak. Startupům jsme tedy vždy věnovali pozornost a několik z nich jsme už i koupili.

Které profese Avast aktuálně nejvíc poptává?

Pravděpodobně ty, které jsou jádrem našeho byznysu, což je využití strojového učení a umělé inteligence k zajištění zabezpečení. Takže jsme pravděpodobně jeden z největších zaměstnavatelů těchto specialistů v zemi. Toto je skutečně v centru našeho zájmu.

Jakou radu byste dal mladým studentům IT?

Nedělejte si zbytečné obavy z budoucnosti. Ta tak či onak přijde. Radši se soustřeďte na to, co vás bude v životě zajímat. Ať už to bude v oblasti IT, nebo mimo ni. A buďte v tom dobří.

Avast (LSE: AVST), který je předním poskytovatelem bezpečnostních řešení, v polovině března informoval, že Vince Steckler oznámil představenstvu svůj záměr po deseti úspěšných letech ve vedení firmy odejít v roce 2019 do penze. Jeho nástupcem v pozici CEO je  Ondřej Vlček, který je v současné době prezidentem spotřebitelské divize a deset let řídí spolu s Vincem Stecklerem úspěch Avastu.
Vince Steckler odstoupí z představenstva a z pozice generálního ředitele 30. června 2019. Aby zajistil hladký přechod vedení, zůstane k dispozici v poradní funkci společnosti do 30. června 2020. Ondřej Vlček by jednohlasně zvolen a jmenován představenstvem firmy po výběrovém procesu vedeném předsedou a nominačním výborem a s poradenstvím přední světové executive search firmy Russell Reynolds.

 

Avast denně detekuje přes 9000 nových vzorků mobilního malware a každý den sesbírá přes 30 000 nových unikátních vzorků mobilních aplikací. Každý měsíc zabrání okolo 1,5 miliardě malwarových útoků, zablokuje více než 500 milionů návštěv škodlivých webových stránek a nasbírá osm milionů vzorků škodlivého softwaru. Avast loni získal 15 nových patentů a dalších 20 podal.

Tržby Avastu očištěné o vliv kurzových rozdílů, ukončených činností a odprodeje Managed Workplace vzrostly v letošním 1. čtvrtletí meziročně o 9,1 procenta, respektive o 8,5 procenta při přepočtu aktuálními kurzy měn na 209,1 milionu USD. Očištěný ukazatel EBITDA narostl meziročně o 5,4 procenta na 117,5 milionu a očištěná EBITDA marže zaznamenala nárůst na 55,5 procenta. 

 Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.