Kučera (Hays): Lidé chybí všude. Neříkejme „stop imigraci“

,
19:00 • 13. dubna 2018

Tagy: práce, trh práce, nezaměstnanost, zaměstnanost, zaměstnání, Hays, Hays Česká republika

Nedostává se nám specialistů v IT nebo lidí ve zdravotnictví, ale stále říkáme stop imigraci. To je jedna věc, bez které se česká ekonomika nepohne. Ve video rozhovoru to pro server Roklen24 říká ředitel personálně poradenské agentury Hays Česká republika Ladislav Kučera. 

Imigrace podle něj vůbec není špatná. Česko potřebuje být otevřenou ekonomikou. „Vůbec nemluvím o tom, že bychom měli otevřít dveře pro nekvalifikovanou pracovní sílu,“ uvedl Kučera. Dodal, že další věcí, která se bude také řešit, je automatizace, nejen průmysl 4.0. 

 

 

Hays Czech Republic s.r.o. je součástí Hays plc,v současné době má Hays 252 poboček ve 33 zemích světa, kde zaměstnává více než 9000 lidí ve 20 různých specializacích. Hays Czech Republic otevřela svou první kancelář v roce 1998 a je vedoucí společností na českém trhu v oblasti specializovaného recruitmentu. Aktuálně zaměstnává 70 odborných konzultantů a nadále posiluje své aktivity v dalších regionech republiky. Zabývá se náborem kvalifikovaných pracovníků na trvalý i dočasný pracovní poměr i na projektové role. 


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.